×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
اشتغال ۱۴۸۰ نفر با احیای شرکت‌های ورشکسته

به گزارش چغادک نیوز، بابک ترکی، رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران ضمن تبیین نقش پر اهمیت این اداره در مقطع خاص تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و دوران حساس و خطیر اقتصادی کشور گفت: حفظ و نگهداری شرکت‌های تولیدی از جمله وظایف مهمی است که در حال حاضر مورد توجه و تاکید است.

رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران گفت: افزون بر انجام تکالیف قانونی، کارگروه احیاء واحد‌های تولیدی را ایجاد کرده ایم تا شرکت‌هایی که به دلایل گوناگون تعطیل یا تولید و خدمات آنان متوقف شده را با برطرف کردن موانع قانونی به حالت فعال و احیاء توان تولید بازگردانیم.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال جاری در شرکت‌ها و کارخانه‌های ورشکسته که پرونده‌های آن‌ها در این اداره جاری است ۱۴۸۰ نفر نیروی کار جدید با احیاء این شرکت‌ها به چرخه اشتغال و تولید اضافه شدند که حق بیمه این تعداد نیرو‌ها نیز به صورت منظم پرداخت شده است.

ترکی با اشاره به شرکت‌های تحت نظارت اداره تصفیه که جزء واحد‌های نمونه تولیدی کشور هستند، گفت: شرکت آلومینیوم پارس، گاز و لوله جزء شرکت‌های فعال و برتر کشوری هستند که با تمام ظرفیت فعال شده اند و استخدام نیرو‌های جدید نیز داشته اند.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تهران متذکر شد: شرکت‌های ورشکسته هنگامی که احیاء می‌شوند قیمت واقعی خود را پیدا می‌کنند و برای خود شرکت و کارگران آن منفعت فراوانی ایجاد می‌کنند.

وی ارزنده‌ترین فعالیت سال جاری اداره تصفیه را حفظ تولید و اشتغال برشمرد و افزود: مهمترین اقدام سال جاری، صدور بخشنامه خطاب به کلیه مدیران اجرایی شرکت‌های ورشکسته و بهره برداران بود که در آن عنوان شده تحت هیچ شرایطی حق تعدیل نیروی انسانی شاغل در واحد‌های تولیدی را ندارند و در صورت به کارگیری نیرو‌های جدید با ارائه مدارک مثبته از قبیل لیست پرداخت حق بیمه از حمایت‌های حقوقی و قضایی دادگستری تهران بهره‌مند خواهند شد.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تهران اظهار امیدواری کرد: با تشکیل دادگاه‌های تجاری و آغاز فعالیت آنان برخی از مشکلات این اداره از جمله انتشار آگهی‌های قضایی در روزنامه‌های کثیرالانتشار برطرف خواهد شد.

ترکی به تحولات جدید اشاره و تاکید کرد: سیاست قبلی اداره تصفیه فروش شرکت‌ها بود که در دوران تحول قوه قضاییه، این سیاست از تصفیه به احیاء تغییر کرده است.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تهران گفت: در حال حاضر نخست احیا و بعد فروش شرکت اتفاق می‌افتد و در کنار آن با تاسیس واحد حقوقی با برخورداری از بهترین کارشناسان در امور تصفیه و ورشکستگی کار‌ها انجام می‌شود و با تاسیس واحد حقوقی تمام مشکلاتی که بعد از توقف شرکت رخ می‌دهد را رفع می‌کنیم.

ترکی در پایان گفت: در اداره تصفیه ما هر ۳ ماه از بیمه تامین اجتماعی استعلام پرداخت بیمه می‌گیریم و در شرکت‌های تحت نظارت حقوق عقب افتاده کارگران را نداریم و اداره تصفیه حرکت خوبی را برای احیاء شروع کرده و تا نیمه اول سال آینده شرکت‌های بسیار بزرگ که ورشکسته بوده اند را با برنامه‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته راه اندازی خواهیم کرد و برنامه خوب و منسجمی را در دست اجرا داریم./فارس

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false