×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
داعش انبارهای نفت بیجی را به آتش کشید

داعش اقدام به سوزاندن برخی انبارهای نفت در بیجی در شمال تکریت کرده و دود غلیظی آسمان صلاح الدین را فرا گرفته است.

به گزارش "چغادک نیوز"، شبکه السومریه نوشت: سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد: بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در منطق العامل در جنوب غرب بغداد، سه نفر کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند. این خودرو در کنار جاده ای پارک شده بود.

حوادث "الثرثار" واقعی یا در راستای جنگ روانی داعش

یک منبع مسئول و گاه وابسته به نیروهای مردمی عراق گفت: ۹۰درصد از مناطق شرقی فلوجه و منطقه الکرمه آزاد شده است. نیروهای عملیات بغداد طی عملیات نظامی گسترده ای برای پاکسازی مناطق شرق فلوجه و آزاد سازی الکرمه موفق به تحقق ۹۰ درصد از طرح شدند و در آستانه آزاد سازی الکرمه که به مثابه دروازه ورودی برای بازپس گیری فلوجه است، قرار دارند.

این منبع ضمن غیرواقعی توصیف کردن اعدام‌های نظامیان عراقی در منطقه الثرثار تاکید کرد: این در راستای جنگ روانی داعش و برهم زدن اوضاع در میان ما و تاثیر گذاری بر عملیات نظامی در الکرمه است. واقعیت این است که در ساعت ۱۶ روز ۲۴/۴/۲۰۱۵ در ناظم التقسیم که در شمال غرب فلوجه قرار دارد چهار خودرو انفجاری منفجر شد که این یورش به نیروهایی که فرمانده لشکر یکم که برای پشتیبانی عملیات در این منطقه آمده بود، صورت گرفت. در جریان این یورش انتحاری ۱۳ نفر از جمله فرمانده لشگر یکم و فرمانده تیپ ۳۸ مکانیزه کشته شدند و ۲۳ نظامی دیگر زخمی و هشت سرباز ناپدید شدند. یکی از فرماندهان پیاده وابسته به تیپ ۳۸ ناپدیده شده است. این حملات سبب عقب نشینی نیروهایی از ناظم التقسیم به سوی پل الشیحه و استقرار در ۱۳ کلیومتری ناظم التقسیم شد. نیروی دیگری نیز در دو کیلومتری شمال ناظم التقسیم مستقر شدند.

این منبع افزود: ناظم الثرثار که در ۲۶ کلیومتری شمال غرب ناظم التقسیم قرار دارد مورد یورش قرار نگرفته است و نیروهای ما در این منطقه حضور دارند. سقوط ناظم التقسیم جاده آسفالت به سوی موصل قطع شده است اما جاده میان ناظم التقسیم و ناظم الثرثار تحت کنترل دشمن نیست.

یک منبع وابسته به نخست وزیری عراق بیان کرد: نیروهای امنیتی عراق بر ناظم الثرثار(دریچه سد الثرثار) مسلط هستند و ادعاهای مطرح شده از سوی داعش در منطقه الثرثار درباره اعدام های جمعی نظامیان عراقی محکوم است. به گفته این منبع، این در راستای جنگ روانی است و داعشی ها با انتشار فیلم جعلی به دنبال ضربه زدن به عملیات در الکرمه هستند.

داعش انبارهای نفت بیجی را به آتش کشید

داعش اقدام به سوزاندن برخی انبارهای نفت در بیجی در شمال تکریت کرده است و دود غلیظی آسمان صلاح الدین را فرا گرفته است.این منبع از درگیری های شدید میان تروریست های داعش و نیروهای عراقی موجود در این منطقه خبر داد.

اردن مانع ورود محموله‌های عراقی از بیم اقدامات تروریستی شده است

حمید الهاشم عضو شورای الانبار اعلام کرد: اردن مانع از ورود محموله های مواد غذایی و دیگر کالاها از اراضی عراق به سبب ترس از ورود تروریست ها برای ارتکاب اقدامات تروریستی در داخل اردن می شود. ده ها کامیون در گذرگاه مرزی طریبیل منتظر باز شدن مرزها از سوی اردن هستند.

دفع حمله داعش به پاسگاه مرزی با عربستان

سعد معن سخنگوی وزرات کشور عراق اعلام کرد: نیروهای هنگ سوم از تیپ پنجم گارد مرزی عراق موفق به دفع حمله داعش به پاسگاه مکر النعام در مرز با عربستان سعودی شده است. تروریست های داعش از چهار خودرو بمب گذاری شده که یکی از آنها در برابر ورودی پاسگاه منفجر شد استفاده کردند که بر اثر این یورش یک افسر و تعدادی از سربازان گارد مرزی زخمی شدند.

تداوم پیشروی در الرمادی

فالح العیساوی معاون رئیس شورای استان الانبار اعلام کرد: اوضاع امنیتی در الرمادی این روزها بهتر می‌شود و نیروهای امنیتی خطر را از الرمادی دفع کرده اند. نیروهای عراقی متشکل از نیروهای ارتش و پلیس و عشایر از چند محور علیه داعشی ها عملیات انجام داده اند و نیروهای واکنش سریع از منطقه الحوز در مرکز الرمادی عملیات انجام دادند و موفق به تسلط بر مناطق تحت کنترل داعش که قریب یکسال در اشغال این گروهک بود،شدند.

وی افزود:‌ نیروهای امینتی پیشرفت های خوبی در منطقه الصوفیه در جنوب شرق الرمادی انجام داده اند و موفق به تسلط بر منطقه الشرکه به شکل کامل شده اند و از منطقه گروه های مسلح پاکسازی شده است. نیروهای امنیتی موفق به پیشروی به سوی خیابان بیستم و منطقه الملعب در مرکز الرمادی به سوی خیابان الحولی شدند.

العیساوی تاکید کرد: نیروهای مردمی در الانبار حضور ندارند و نیروهای ارتش و پلیس و عشایر فقط در این منطقه حضور دارند.

داعش میادین نفتی خود را در عراق از دست داده است

منابع عراقی اعلام کردند: داعش بیشتر چاه‌های نفتی را از دست داده است و فقط یک چاه نفتی را در اختیار دارد  که میزان تولید آن از دو هزار بشکه در روز فراتر نمی رود. داعش میادین نفتی در حمرین و عجیل را از دست داده است و فقط چاه نفتی القیاره در موصل را در اختیار دارد.

به گفته این منابع، داعشی‌ها از میادین نفتی سوریه به علت دشواری در بهره برداری استفاده چندانی نمی توانند بکنند زیرا اصولا زیرساخت های لازم و کارشناسان لازم را ندارند.

دفع حملات داعش و هلاکت ده ها تکفیری در صلاح الدین

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد: بر اثر حملات هوایی ارتش عراق به مراکز داعش در منطقه الفتحه در شمال تکریت، ۱۳داعشی به هلاکت رسیدند.در بیجی در شمال تکریت نیز ۳۰ داعشی به هلاکت رسیدند. نیروهای امینتی موفق به خنثی کردن یورش داعشی ها با خودرو بمب گذاری شده در بیجی در شمال صلاح الدین شدند.
به گفته این منبع، نیروهای امنیتی موفق به دفع یورش به منطقه الرمیدات در شمال غرب منطقه البلد در استان صلاح الدین شدند و ادوات تروریست ها را منهدم کردند.

زخمی شدن سرکرده داعش در جزیره سامراء

فرماندهی عملیات سامراء با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای نظامی سعد الحنینه امیر منطقه جزیره سامراء داعش را زخمی کردند و هفت نفر از معاونانش را به هلاکت رساندند.این در حملات توپخانه ای به مراکز داعش صورت گرفت.

 
منبع: تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false