×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
کلاهبرداری فامیل دور از زن سالخورده

پلیس به دنبال مردی است که با معرفی خود به عنوان فامیل اقدام به کلاهبرداری از خانم‌های سالخورده می‌کرد.

به گزارش "چغادک نیوز"، در مورخه ۰۱/۱۰/۱۳۹۳ پیرزنی ۷۰ ساله با مراجعه به دادسرای ناحیه ۳ تهران ( ونک ) اظهار داشت که شخصی ناشناس با جعل عنوان یکی از بستگانش که خانواده ای معتبر هستند ، اقدام به فریب وی نموده و مبلغ ۴ میلیون تومان را دریافت و متواری شده است .

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته :

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "در حال خروج از شعبه میدان مادر بودم [که ] آقایی حدودا ۳۰ ساله مرا به نام فامیلی صدا کرد و گفت : "من فرزند آقای …. که یکی از بستگان بسیار آبروند ما است ، هستم" ؛ پس از آن مدعی شد : "چرخ های ماشینم ترکیده و در خیابان شریعتی پارک شده" و به این بهانه از من در خواست پول نمود؛ من نیز بواسطه شناختی که از خانواده آقای … داشتم ، مجددا به بانک مراجعه و مبلغ ۴ میلیون را دریافت و به این شخص تحویل دادم ؛ این آقا نیز به سرعت از بانک خارج و در لحظه خداحافظی گفت : "حتما به منزل شما می آیم و پولتان را تقدیم می کنم" ؛ پس از گذشت چند روز و در تماسی که با آقای … داشتم متوجه شدم که پسر ایشان از چند ماه پیش در مسافرت خارج از کشور است . آنزمان بود که متوجه شدم از من کلاهبرداری شده و این شخص از نام فامیل بنده سوء استفاده کرده ؛ حالا چطور این شخص فامیلی من و فامیلی بستگان مرا می دانست ، نمی  دانم " .

شناسایی دومین شاکی پرونده :

با آغاز رسیدگی به پرونده و با شکایت پیرزنی ۷۶ ساله ، دومین شاکی پرونده نیز شناسایی شد ؛ شاکیه پس از حضور در پایگاه سوم آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "در بانک شعبه گاندی نشسته بودم که آقایی به من نزدیک شد و گفت : "حالا [ دیگر ] فامیل خود را نمی شناسی !" ؛ گفتم : شما ؟ که ایشان مجددا گفت : "شما بگویید که من کی هستم" ؛ چند نفر از بستگان خود را معرفی کردم تا نهایتا یکی از آنها بنام سام را معرفی و این شخص گفت : "بله ، من سام هستم" ؛ در ادامه این شخص مدعی شد : "من دیشب از خارج آمدم ؛ امروز در حال تردد در خیابان بودم که لاستیک ماشین ترکید ؛ قصد خرید لاستیک نو داشتم اما به خاطر اینکه پول کافی همراهم نبود ، به درب خانه شما آمدم اما بچه ها گفتند که شما به بانک آمدید" . به این بهانه ، مبلغ ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول گرفت و زمان خروج از بانک گفت : " ظهر ، نهار میهمان شما هستم و آنزمان پول را برایتان بازپس می آورم" اما هرچه نهار منتظر ماندم ، ایشان نیامد . پس از تماس با بستگان خود متوجه شدم که از من کلاهبداری شده است " .

شناسایی تصویر فامیل دور قلابی :

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری ، کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته بانکی پرداخته و موفق به شناسایی تصویر جوانی حدودا ۳۵ ساله شدند که به عنوان بستگان مالباختگان ، اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده است .
 

کلاهبرداری فامیل دور از زن سالخورده

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با انتشار این خبر گفت : " با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی و دستگیری متهم ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از این شخص  ، از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی صاحب تصویر شدند ، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت واقعی ، محل سکونت و یا محل های تردد صاحب تصویر را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۴۹ در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند ؛ همچنین از سایر شکات و مالباختگان احتمالی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند " .

 

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false