×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
شرایط افزایش قیمت نان

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش قیمت نان و توسعه نانوایی‌های آزاد پز بر اساس توان و استقبال مردم منطقه برای خرید نان با کیفیت تراست.

به گزارش "چغادک نیوز"، علی قنبری معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: قرار قطعی برای افزایش قیمت یا قطع یارانه نان به طور کامل در تیر ماه وجود ندارد و مواردی که در این خصوص مطرح می شود حدث و گمان است، زیرا تصمیم نهایی را در این خصوص دولت باید بگیرد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: مواردی نیز که وزارت صنعت در خصوص آزاد سازی نان طی این بازده زمانی(تیر ماه سال جاری) مطرح می‌کنند برنامه ذهنی است که امکان انجام یا عدم انجام آن وجود دارد.

بودجه نان تا پایان سال است

قنبری اظهار داشت: قطع یارانه نان نیازمند طرحی مدون همراه با نظرات کارشناسی است که در هیئت دولت با حضور آقای روحانی در این خصوص  تصمیم گیری شود.

وی تصریح کرد:  بودجه نان تا پایان سال تامین شده است و قراری برای آزاد سازی قیمت این محصول وجود ندارد، مگر اینکه طرحی آماده و مورد تایید قرار گیرد.

قنبری یادآورشد: یارانه‌های  پرداختی دولت از قبیل نان باید به حداقل برسد اما  زمان و چگونگی اجرای این طرح هنوز معلوم نیست.

وی تاکید کرد: نان  قوت قالب مردم است و حذف یکباره آن تاثیرات نامناسبی بر جامعه دارد به همین منظور به مردم قول داده می شود که این طرح به یکباره و بدون برنامه ریزی قبلی به مرحله اجرا نرسد.

وی در واکنش به موضوع فروش نان قسطی در مناطق محروم کشور بعد از گرانی این محصول،  گفت: به نظر نمی رسد اخباری که در خصوص عرضه نان قسطی در برخی از مناطق محروم کشورمطرح می شود صحت داشته باشد، این موضوع طرح هایی بوده که در ذهن بعضی از افراد شکل گرفته و به صورت عملی در نیامده است.

وی تاکید کرد: در حال حاظر تغییری در تصمیمات دولت در خصوص  قیمت نان صورت نگرفته است  و تاپایان سال ۲۰ درصد نانوایی‌های آزاد پز شده و نانوایی‌های  دولتی  نیز به کار خود ادامه می دهند.

نان وایی های آزاد پز جاذبه های نان را زیاد کنند

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر به طور میانگین ۹ درصد نانوایی‌های کشور آزاد پزشده اند، گفت: آزاد پزی نان به منظور بهبود کیفیت ،بهداشت و ایجاد رقابت بین نان‌وایی‌ها است و نانوایی‌های آزاد در صورتی که محصول خود را به کیفیت مناسبی ارائه نکنند خریداری نخواهند داشت.

وی اظهار داشت: نانوایی‌های دولتی که  از  کیفیت و بهداشت مناسبی برخورداراند بنابراین نانوایی‌های آزاد پز اگر می خواهند مشتری خود را حفظ کنند علاوه بر بالا بردن کیفیت باید جاذبه‌هایی مانند کنجد و زعفران و .. بر نان اضافه کنند.

افزایش قیمت نان براساس توان مالی مردم منطقه

وی در واکنش به سخنان خسرو تاج معاون وزیر صنعت در خصوص امکان آزاد سازی نانوایی  در  تیر ماه بر اساس بودجه سال ۹۴ گفت: افزایش قیمت نان بر اساس توان و استقبال مردم منطقه برای خریداری نان با کیفیت تراست.

قنبری در پایان گفت: گسترش نانوایی‌های آزاد پز تنها در مناطق بالایی شهر نخواهد بود و درهرمنطقه که در خواست و کشش لازم وجود داشته باشد این طرح به اجرا در می آید.

 
منبع: تسنیم

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false