×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
فعالان عرصه تربیت در شهرستان دیر تجلیل شدند

به مناسبت هفته تربیت اسلامی روزشنبه در همایشی فعالان عرصه پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دیر تجلیل شدند.

به گزارش "چغادک نیوز"، در این همایش ، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن تبریک هشتم اسفند سالروز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی توسط شهیدان رجایی و باهنرگفت: باورداریم که تربیت و آماده سازی دانش آموزان منحصر به فعالیت های پرورشی نیست بلکه همه عوامل اجرایی در مدرسه این وظیفه مهم را برعهده دارند.

سیروس فتحی افزود: درعصر ارتباطات ایجاد شناخت عمیق در دانش آموزان توسط مربیان، مشاوران و روانشناسان بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی پاسخ به نیاز مخاطبان را ضروی دانست و گفت: تلاش داریم در آموزش وپرورش رویکردنوین ،علمی به شکل امروزی طراحی کنیم که لازمه این کار استفاده از فنآوری و تکنولوژی ارتباطی همچون نمایش فیلم، سی دی و سرگرمی ها می باشد تا نیازهای دانش آموزان به صورت عملی محقق شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان بوشهر افزود: آشنایی مربیان با مسائل اسلامی و اعتقادی، حضور روحانیون در مدارس،آشنایی با مسائل سیاسی روز،همکاری خانواده با مدرسه و ایجاد ظرفیت و فرصت برای دانش آموزان از رویکرد فعالیت های پرورشی در مدارس می باشد.

امام جمعه موقت دیرگفت: تربیت در کنار آموزش به عنوان دو بال برای پرواز فرزندان به سوی قله های تعالی و پیشرفت لازم است.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی با اشاره به ارتباط علم با تربیت افزود: تربیت چراغ راه آموزش است و علم منهای تزکیه نفس و تربیت اسلامی نه تنها مفید نیست بلکه مضر نیز خواهدبود.

وی اظهارداشت: اولین وظیفه یک مربی پرورشی این است که باید خودش مودب به آداب اسلامی بوده تا بتواند تربیت و حرفش در دل دانش آموزان تاثیرگذارباشد.

مدیرآموزش وپرورش دیرگفت: بقا و استمرار هر جامعه ، مستلزم انتقال مجموعه باورها و فعالیت ها به نسل جدید است که بهترین انتقال دهنده آن ها آموزش و پرورش می باشد.

احمدعبدالله زاده افزود: تشکیل نهاد مقدس امورتربیتی توسط شهیدان رجایی و باهنر با هدف گشترش و تعمق ارزش ها و باورهای انقلاب اسلامی در نظام آموزش وپرورش شروع به کارکرد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش وپرورش دیر به خبرنگار ایرناگفت: دراین همایش از ۱۰۵ نفر از معاون و مربی پرورشی،مربیان تربیت بدنی،مشاوران و مربیان بهداشت در مدارس و چهار نفر از خبرنگاران فعال عرصه تربیت با اهدا لوح و هدایایی تجلیل شد.

اسماعیل مختارزاده افزود: برگزاری مسابقات دلنوشته به مربی پرورشی و اگر من مربی پرورشی بودم، تجلیل مدارس از مربیان پرورشی،حضور مربیان پرورشی در نماز جمعه و دیدار مربیان پرورشی با امام جمعه از برنامه های معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش وپرورش دیر در هفته تربیت اسلامی می باشد.

ایرنا

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false