×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
جوانان بوشهر برای کار در عرصه نفت،گاز و پتروشیمی توانمندسازی شوند

معاون برنامه ریزی استاندار بوشهر گفت: جوانان بوشهر برای کار در عرصه نفت،گاز و پتروشیمی توانمندسازی شوند.

به گزارش "چغادک نیوز"، رضا عوض پور عصر دوشنبه در نشست شورای اداری اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: رویکرد همه کشورها به سمت سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی و افزایش درآمد سرانه و همچنین افزایش رفاه اجتماعی است.

وی ادامه داد: باید جایگاه خاصی برای مشارکت مردم در برنامه‌های توسعه‌ای در نظر گرفته شود؛ برنامه‌ریزی با مردم و برای مردم است که در برنامه آمایش شهرستانی نیز در استان باید از دیدگاه‌های مردم در برنامه‌ریزی‌ها استفاده کرد.

وی به بازنگری در آموزش‌ها و ایجاد آموزش‌های جدید اشاره کرد و افزود: استفاده از تکنولوژی های نو نیز مهم است که باید افراد توانمند شوند که با این تکنولوژی به پیش روند و همین مسئله بیانگر جایگاهی است که آموزش فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی افراد و ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای و رفاه اجتماعی دارد.

راه‌اندازی منطقه ویژه شمال استان با رویکرد نفت و گاز

معاون برنامه ریزی استاندار بوشهر افزود: تولید ثروت و افزایش درآمد سرانه نیز ارتباط مستقیم با توانمندی نیروی انسانی جوامع دارد که در این حوزه نیز نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند بسیار مهم باشد.

عوض پور با اشاره به زمینه‌های اشتغال در استان در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، بر توانمندسازی نیروهای بومی برای کسب سهم بیشتر در بازار اشتغال استان تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه در استان بوشهر نرخ بیکاری کمتر از میانگین کشوری است ولی نرخ بیکاری ۱۰ درصد نیز زیبنده استان بوشهر نیست.

وی گفت: در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان بوشهر  راه‌اندازی منطقه ویژه شمال استان که رویکرد آن نفت و گاز است، مورد تصویب قرار گرفته و سرمایه گذاران آن جذب شدند که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی زیرساخت‌های لازم را فراهم خواهد کرد که چند هزار فرصت شغلی برای جوانان استان ایجاد خواهد شد.

راه اندازی دو نیرگاه جدید در بوشهر

وی همچنین راه اندازی دو نیرگاه جدید در بوشهر را یکی دیگر از فرصت‌های خوب اشتغال استان عنوان و گفت: آموزش این نیروها و ارتقای مهارت و توانمندی آنان وظیفه  فنی و حرفه ای است که باید برای ایجاد اشتغال پایدار در استان کمک کند.

وی با اشاره به عدم تناسب خروجی‌های دانشگاه با نیاز بازار کار، فنی و حرفه ای را حلقه واسط بین دانشگاه و بازار کار عنوان کرد.

عوض پور افزود: دانشگاه‌های نسل سوم دانشگاه‌های کارآفرین است که در این حوزه نیز فنی و حرفه ای می‌تواند کمک کند.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false