×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
هشدار جزایری درباره تصویرسازی‌ غلط از اقلیت ها

فرمانده قرارگاه جنگ نرم با اشاره به برخی تصویر‌سازی‌های غلط از وضعیت اقوام و مذاهب در کشور گفت: بهتر است آقایان با پرهیز از سطحی‌نگری، انرژی خود را معطوف به راهبرد تقویت وحدت بین اقوام و مذاهب و خدمت صادقانه به مردم و نیز ایفای مسؤلیت‌های خطیر قانونی خود سازند.

به گزارش "چغادک نیوز"، سردار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده قرارگاه جنگ نرم در واکنش به برخی اظهار نظرهای غیرواقعی و نسنجیده پیرامون وضعیت اقوام و اقلیت‌ها در کشور گفت: اقوام و مذاهب مختلف ایرانی با اتحاد و اتفاق حول محور نظام و رهبری به اعتلای کشور و ارزش‌های دینی، ملی و انقلابی می‌اندیشند و در این راه حماسه آفرین بوده‌اند.

وی افزود: اینکه برخی اشخاص در تلاش برای تصویرسازی غلط از وضعیت و مطالبات اقوام و اقلیت‌های مذهبی در کشور باشند اقدامی ناپسند است و زمینه‌های رضایت دشمنان ایران عزیز را فراهم آورند.

جزایری با بیان اینکه بین اقوام ایرانی هیچگونه بدبینی و اختلافی وجود ندارد، تصریح کرد: اقوام و طوائف ایرانی با هر نوع آئین و فرهنگی دژ مستحکم و پشتوانه اصلی نظام به شمار می‌روند و همواره آزادانه و مصمم در راه عزت و سربلندی کشور همت کرده و با برخورداری از حقوق شهروندی برابر، برای حضور و نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، امنیتی، دفاعی و اجتماعی نیز با هیچ مانعی رو به رو نبوده‌اند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رضایتمندی اقلیت‌های مذهبی از میزان توجه نظام به حقوق و آزادی‌های مشروع آنان خاطرنشان کرد: مهاجرت اقلیت‌ها به مانند سایر ایرانیان امری عادی است که به دلایل مختلف بصورت متعارف و به مانند سایر کشورها در جریان است و سخن گفتن از آن به گونه‌ای که بخواهد آنرا پدیده‌ای غیر عادی جلوه دهد ظلم به اقلیت‌های عزیز و مستلزم نکوهش است.

فرمانده قرارگاه جنگ نرم افزود: اقوام، طوائف و اقلیت‌های مذهبی در طول ۳۶ سال اخیر نشان داده‌اند که نسبت به توطئه‌های ضد انقلاب و دشمنان ایران اسلامی هوشیار و آگاه هستند و در مواقع خطر و تهدید از جمله آنچه در دوران جنگ تحمیلی پیش آمد، سلحشورانه به دفاع از مصالح و منافع ملی پرداخته‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: بهتر است آقایان با پرهیز از سطحی‌نگری، انرژی خود را معطوف به راهبرد تقویت وحدت بین اقوام و مذاهب و خدمت صادقانه به مردم و نیز ایفای مسؤلیت‌های خطیر قانونی خود سازند و از ارائه تحلیل‌ها و تصویرهای غیر واقعی و گمانه‌های شخصی و اختلاف برانگیز پرهیز کنند و گفتمان رهبری را در این راستا نصب العین خود قرار دهند.

 
منبع: فارس

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false