×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
آخرین جلسه دفاع "م – ه" آغاز شد

بنابر اخبار رسیده، آخرین جلسه دفاعیه متهم معروف در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب آغاز شد.

به گزارش "چغادک نیوز"، آخرین جلسه دفاعیه متهم "م – ه"در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب آغاز شد.

م – ه بعد از چند سال خروج از کشور، در ٢ مهرماه ٩١ به کشور بازگشت و براساس گفته‌های مسئولان قضائی تحقیقات درباره پرونده وی آغاز شد. او سوم مهرماه به زندان رفت و ٢۶ آذرماه بعد از گذشت نزدیک به ۶٠ روز از زندان آزاد شد. مسئولان قضائی اعلام کردند که او با تودیع وثیقه مناسب آزاد شده است.

نهایتاً پس از گذشت ۱۰۷ روز از بازداشت موقت م – ه و آغاز رسیدگی به پرونده وی دادستان تهران در ۲۰ دی ماه ۹۱ اعلام کرد کیفرخواست پرونده اتهامی م – ه صادر شده و این پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.
اواخر سال ٩٢ قاضی سراج به عنوان قاضی پرونده انتخاب شد و بعد از بررسی پرونده گفت که اولین جلسه در اردیبهشت ماه ٩٢ برگزار خواهد شد.

اولین جلسه رسیدگی به پرونده "م – ه" پانزدهم اردیبهشت سال گذشته در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ناصر سراج آغاز شد، ولی مهدی هاشمی از دادگاه تقاضای مهلت کرد که با این درخواست موافقت شد.

بعد از چندی، با درخواست قاضی سراج، وی از پیگیری پرونده متهم کنار گذاشته شد و قاضی مقیسه رییس شعبه ۲۸ دادگاه عمومی و انقلاب از این پس مسئولیت قضاوت در پرونده م – ه را بر عهده گرفت.

 

سراج پیش از این در رابطه با تغییر قاضی پرونده متهم گفته بود: من رییس سازمان بازرسی کل کشور هستم. قبلا سازمان بازرسی کل کشور راجع به این پرونده گزارش داده است و با توجه به اینکه گزارش‌دهنده و حاکم نمی‌تواند یکی باشد این موضوع جزء موارد رد دادرس است. من اعلام کردم که به این دلیل نمی‌توانم به پرونده رسیدگی کنم و خوشبختانه با این درخواست موافقت شد.

 

بنابر روال دادرسی و رسیدگی به پرونده متهم، قاضی یک هفته بعد از آخرین جلسه دفاع، می‌تواند نتیجه و حکم نهایی صادر و اعلام کند.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false