×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۷ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
امام جمعه بوشهر: سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۲۰ استان بوشهر تهیه شده است

به گزارش چغادک نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امشب در نشست با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، خدایی کار کردن و خدمتگزاری را رسالت مدیران و مسئولان دانست و اظهار داشت: اگر در تمام شئون مدیریتی خدمتگزاری بر اسای دانش و اخلاص باشد بدون شک خداوند توجه ویژه‌ای  به آن مجموعه و شخص دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف دارای ذخائر بزرگ و عظیم انرژی است تاکید کرد: مدیریت ذخائر انرژی نشان از توانمندی و قدرت است که کمیسیون  انرژی مجلس در این عرصه نقش فوق‌العاده و تاثیرگذاری دارد.

امام جمعه بوشهر، انرژی را یکی از مولفه‌های قدرت در جهان دانست و بیان کرد: هر کشوری بتواند در عرصه تولید انرژی، مدیریت و باز تولید دیپلماسی قوی داشته باشد آن کشور در معادلات بین‌المللی تاثیرگذار است.

صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی دارای عظیم‌ترین ظرفیت انرژی در حوزه‌های گوناگون است افزود: دشمن در پی تضعیف و مهار این قدرت است که انواع توطئه و ترفند طراحی و عملیاتی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،  با تاکید بر تدوین نقشه آمایشی ذخائر انرژی در سطوح انرژی پاک، فسیلی، تولید انرژی از آبزیان و خورشیدی گفت: باید ظرفیت تولید انرژی در قالب نقشه آمایشی  برای برنامه ۵۰ ساله تدوین و شناسایی شود و در این راستا تهیه بانک اطلاعاتی ضروری است.

امام جمعه بوشهر، وجود آمار قوی و نقشه آمایشی در عرصه انرژی را عامل موفقیت دانست و بیان کرد: باید توانمندی ایران در عرصه تولید انرژی هسته‌ای تا ۵۰ سال آینده همراه با تولید منابع انسانی و دیپلماسی سیاسی و بین‌المللی طراحی و اجرایی شود.

صفایی بوشهری، تدوین سند چشم‌انداز پیشرفت و توسعه در هندسه نظم نوین جهانی را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به توطئه دشمنان در عرصه تولید انرژی باید پیشگیری و خنثی سازی آن در دستور کار قرار بگیرد.

وی، احیا انرژی اکو را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: اگر انرژی اکو احیا شود تاثیر به‌سزایی در حل مشکلات این عرصه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جهان آینده را جهان انرژی دانست و خاطر نشان کرد: باید از همه ظرفیت‌های تولید انرژی در بخش‌های انرژی هسته‌ای، فرا هسته‌ای، خورشیدی، آبزیان و جلبک استفاده کرد.

امام جمعه بوشهر، با تاکید بر توجه به توسعه صنایع تبدیلی و پایین دستی برای تولید ثروت در عرصه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی افزود: این صنایع باید متناسب با بازار بین‌المللی بر اساس افق ۲۰ ساله ایجاد و راه‌اندازی شود.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه ذخائر انرژی و صادرات از جایگاه ممتازی برخوردار است افزود: پارس جنوبی در عسلویه، پایانه صادراتی نفت در خارگ، فلات قاره، نیروگاه اتمی، پالایشگاههای گاز و صنایع پتروشیمی از ظرفیت‌های استان بوشهر است که توسعه صنایع پایین دستی و تبدیلی باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی، ۹۳۶ کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس، ۷۰۷ کیلومتر ساحل و کرانه را از  ویژگی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: توجه به اقتصاد کرانه‌ای و اجرای طرح‌ها در این حوزه با این همه ظرفیت، در استان بوشهر ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تاکید بر توسعه  برنامه‌های تولیدی  و اقتصاد خانوادگی براساس ظرفیت‌های مناطق گفت: فرهنگ دیپلماسی تولید انرژی خانوادگی باید در دستور کار قراربگیرد و توسعه یابد.

امام جمعه بوشهر از تولید انرژی برق هسته‌ای در بوشهر خبرداد و بیان کرد: علاوه بر نیروگاه هسته‌ای فعلی، ۲ راکتور هسته‌‌ای دیگر در حال ساخت است که بر اساس برنامه ۸ و ۱۰ ساله ساخته می‌شود و تولید برق از نیروگاه اتمی افزایش می‌یابد.

صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه تولید انرژی همراه با تربیت نیروی انسانی متخصص و دانش بنیان باید مورد توجه قرار بگیرد افزود: تولید آب شیرین از راکتورهای اتمی در حال ساخت برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد چراکه این ۲ واحد نیروگاهی  قادر است روزانه ۴۲۰ هزار مترمکعب آب شیرین برای شرب تولید کند که نیاز کل استان بوشهر را تامین می‌کند.

وی، با تاکید بر رفع قوانین دست و پاگیر اداری در عرصه سرمایه‌گذاری خاطر نشان کرد: برخی از طرح‌های سرمایه‌گذاری به سبب قوانین دست وپاگیر اجرا نمی‌شود که باید زمینه تسهیل طرح‌های سرمایه‌گذاری فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، تدوین پیوست فرهنگی، زیست محیطی، اجتماعی و بهداشتی در اجرای صنایع را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید قبل از اجرای صنایع این پیوست‌ها تدوین و بر اجرای آن نظارت شود تا برای مردم مناطق پیرامونی مشکل ایجاد نشود.

امام جمعه بوشهر، افزود: ایجاد دانشکده، مراکز دانشگاهی و انجمن‌های علمی مرتبط با صنایع به ویژه در عرصه انرژی هسته‌ای، نفت، گاز و پتروشیمی باید مورد توجه قرار بگیرد.

صفایی بوشهری از تدوین سند چشم‌انداز توسعه استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: استان بوشهر در آینده به عنوان الگوی توسعه و پیشرفت کشور مطرح  و در این راستا سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۲۰ استان بوشهر تهیه شده است./تسنیم

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false