خدا رهپویان راه حق را مدد خواهد کرد/دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۲  
false
true
خدا رهپویان راه حق را مدد خواهد کرد/دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند

خبرگزاری چغادک نیوز به نقل از مهر گفت: گروه استان‌ها: زمانی که جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی آغاز شد عمده کارشناسان و صاحب نظران عقیده داشتند که به زودی انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده، نابود خواهد شد.
ایران در آن دوران با بحران‌های وسیعی روبرو بود معاندان داخلی و خارجی، بمب گذاری ها، تجزبه طلب‌ها، فرصت طلبان، آشوبگران، دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی، ترورها، کاهش قدرت ارتش و… سبب شده بود تا صدام که سال‌ها در فکر حمله به ایران بود، بند پوتین‌هایش را سفت‌تر کند.
در ابتدای جنگ تحمیلی کارشناسان کار ایران را یکسره می‌دانستند و تنها شک و تردیدها در میزان مقاومت و روز شمار فتح تهران بود کما اینکه در روزهای ابتدای جنگ تقریباً ارتش عراق با کمترین مقاومت‌ها روبرو و به راحتی وارد خاک کشورمان شد.
وی البته از تاکتیک اسرائیلی‌ها نیز بهره می‌گرفت یعنی حمله به فرودگاه‌های نظامی، فلج کردن نیروی هوایی و سپس پیشروی زمینی با سریع‌ترین سرعت ممکن و این کار را برای ایران دشوارتر هم می‌کرد، اما یک مورد بود که نه صدام و نه کارشناسان خارجی از آن غافل بودند و آن هم اینکه ملت ایران با کلاشینکف و توپ نمی‌جنگند آنها سلاح مهمتری در دست دارند که همان ایمان و اراده است.
با حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود، برادر یک شهید دفاع مقدس و صاحب نظر مسائل دینی و قرآنی به گفتگو نشستیم تا درباره مقاومت در کلام الهی و همچنین وعده ظهور در این ایام که مقارن با امامت حضرت حجت (عج) شده، به گفتگو بنشینیم.
درباره مصداق قرآنی مقاومت بفرمائید
در قرآن بسیار به ایثار و مقاومت تاکید شده، برای مثال کلیدواژه آیه ۳۰ سوره فصلت در واقع همان مقاومت است. خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند آنانی که بر این ایمان پایدار ماندند فرشتگان رحمت بر آنها نازل شوند که دیگر هیچ ترسی نداشته باشند و شما را به همان بهشتی که وعده دادند بشارت باد. ملت ما در دوران دفاع مقدس نشان دادند که با همه وجودشان هزینه ایستادگی را با جان خودشان پرداختند.
دشمنان ما به خوبی می‌دانند که این ملت چطور برای امنیت شأن هزینه داده‌اند ایستادگی، شهادت و شهامت، عبور از خود، فداکاری و … ارکان مقاومتی است که ملت ما در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند.
خداوند می‌فرمایند شما مقاومت کنید و پای دین و آرمان‌ها بایستید و ما امدادهای غیبی را برایتان می‌فرستیم. در دوران دفاع مقدس ما شاهد این امر بودیم چرا که در ابتدای جنگ ملت ما از بدیهیات ابتدایی دفاع هم محروم بود اما خداوند امدادهای غیبی اش را برای ملت ما فرستاد.

و ما موارد متعددی از آن داشتیم
بله؛ فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجرها و … نمونه‌های امداد الهی است. ما البته عملیات ناکام هم داشتیم که طبیعت یک جنگ به خصوص جنگ نابرابر است اما در مجموع باید گفت علیرغم تمام محرومیت‌های ما و مسلح شدن صدام از سوی کشورهای دیگر، مقاومت ملت ما سبب حیرت دشمنان شد.
اسرار این پیروزی و مقاومت در قرآن کریم همین آیه ۳۰ سوره فصلت است که خداوند می‌فرمایند ما فرشتگانی را نازل می‌کنیم و شما غمگین نشوید و نترسید دستاوردهای دفاع مقدس از جمله امدادهای غیبی از جمله کلیدواژه مقاومت امتداد دارد.
آیا برخی در تلاش هستند که این امر را نادیده بگیرند؟
بله؛ خداوند می‌فرمایند مردمی که پای باورهایشان بمانند و هزینه دهند یاری خواهند شد از دوران دفاع مقدس تا امروز عده‌ای از این گنجینه گرانبهایی که نسل‌های مقاومت منطقه می‌خواهند استفاده کنند، مورد لجن پراکنی و شبهه افکنی قرار می‌دهند اما باید دقت داشت که اینها همان هزینه‌هایی هستند که باید در راه مقاومت پرداخت کرد. یاری کردن خداوند یک سنت لایتغیر است و امروز هم ملت ایران ملتی مقاوم است و باید مردم ما بدانند که این امدادهای الهی شامل حال ما می‌شود چرا که این مژده خداوند است.
پیرامون شرایط ظهور و اینکه آیا شاهد پیوستن گروه عظیمی از مردم خواهیم بود؟
بله؛ در روایت آمده که بعد از ظهور عقول و علوم رشد می‌کند و بسیاری از اهل مسیحیت و یهودیت و … بدون جنگ به امام می‌گرایند در روایت‌ها آمده که علم ۲۷ حرف دارد که تا قبل از ظهور حضرت حجت (عج) فقط دو حرف از آن آمده است و زمان ظهور بقیه علوم نیز مشخص می‌شود و این یک جهش علمی و عقلی را در جهان شامل می‌شود لذا بخش معظمی از مردم بدون جنگ به امام می‌پیوندند.
در دوران ظهور علیرغم جنگ‌هایی که حضرت ولی عصر (عج) با مستکبران خواهد داشت، یک حرکت عظیم بصیرتی را نیز شاهد خواهیم بود و زمینه اقتدار مستضعفان را خداوند آماده خواهد کرد و ما عقیده داریم که آن روز دور نخواهد بود.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false