×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
false
true
آخرین آمار تایید صلاحیت شدگان/۴نفر در استان درخواست تغییر حوزه داشته اند

به گزارش چغادک نیوز: خلیل رضایی بعد از ظهر روز سه شنبه در گفتگو با سوک اظهار داشت: با اعلام رسمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان، ۱۰۲ نفر در استان بوشهر به عنوان نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند.

وی افزود: از مجموع ۱۹۶ داوطلبی که برای حضور در این عرصه نام نویسی کرده بودند، ۱۲ نفر قبل از اعلام رای هیات نظارت شورای نگهبان استان  انصراف و فقط ۱۸۴ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت.

قائم مقام هیأت نظارت بر انتخابات استان بوشهر تصریح کرد: پس از بررسی های انجام شده ۹۷ نفر در دور اول و دوم موفق به تایید صلاحیت شدند .

رضایی ادامه داد: در ادامه و در مرحله سوم از میان افراد معترض به رد صلاحیت ، پنج نفر دیگر نیز صلاحیت آنها تایید شد تا در مجموع ۱۰۲ نفر از چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر بتوانند با هم رقابت کنند.

وی با اعلام این که در مجموع ۵۷ درصد از افرادی که برای یازدهمین دوره انتخابات در استان بوشهر نام نویسی کرده بودند، تایید صلاحیت شده اند، یادآور شد: ۲۱ نفر در حوزه دیر، کنگان، جم و عسلویه، ۲۲ نفر در حوزه دشتی و تنگستان، ۲۳ نفر در حوزه دشتستان و ۳۶ نفر در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم تایید صلاحیت شده اند.

قائم مقام هیأت نظارت بر انتخابات استان بوشهر ادامه داد: در آخرین فرصت برای تایید صلاحیت داوطلبین،روز گذشته خانم پاسالار از حوزه دشتستان و مهدی قلندری از حوزه دشتی و تنگستان موفق به تایید صلاحیت شدند.

رضایی عنوان کرد: از مجموع ۱۰۲ نفر داوطلبی که تایید صلاحیت شده اند یک نفر به استان آذربایجان شرقی و یک نفر به استان فارس انتقالی گرفته و یک نفر نیز از استان تهران به استان بوشهر تغییر حوزه داده است.

وی در خصوص وضعیت تغییر حوزه های انتخابیه درون استانی نیز گفت: چهار نفر با درخواست رسمی خواستار تغییر حوزه انتخابیه خود شدند که شورای مرکزی هیات نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی با تغییر حوزه انتخابیه عبدااله نجفی اصل از حوزه بوشهر، گناوه و دیلم به حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان، احمد کمالی مطلق از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم به حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه و محمدامین وارث از حوزه تهران به حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم موافقت و با درخواست علی افراشته برای تغییر حوزه انتخابیه از حوزه دشتی و تنگستان به حوزه بوشهر، گناوه و دیلم موافقت نکرد.

قائم مقام هیأت نظارت بر انتخابات استان بوشهر اظهار داشت: از روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه اسامی نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به همراه حوزه انتخابیه آنها توسط فرمانداری های ده گانه استان بوشهر به اطلاع عموم می رسد و از روز پنج شنبه تبلیغات رسمی آغاز می شود.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false