×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۱  
false
true
تازه‌ترین اخبار از زلزله ۵.۴ ریشتری “خانه‌زنیان” استان فارس‌|‌ ‌خسارت مختصر زلزله تا شعاع ۱۵ کیلومتری / زمین لرزه ۳۳ مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش چغادک نیوز: زلزله ۵٫۴ ریشتری ساعت ۱۶:۵۸ خانه‌زنیان در استان فارس را در عمق ۷ کیلومتری زمین لرزاند.

ارسال اقلام زیستی از جمعیت هلال احمر شیراز به مناطق زلزله‌زده خانه‌زنیان استان فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از ارسال اقلام زیستی به مناطق زلزله‌زده بخش خانه‌زنیان این استان خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر جهت اسکان اضطراری در مناطق زلزله زده بخش خانه‌زنیان آمادگی خود را اعلام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حسین درویشی اظهار داشت: ۸ تیم ارزیاب از جمعیت هلال احمر شیراز، پایگاه امداد و نجات بین شهری دشت ارژن، واکنش سریع و آنست از مرکز استان به مناطق و روستاهای زلزله زده بخش خانه‌زنیان اعزام شدند.

درویشی گفت: در ارزیابی‌های اولیه مشخص شد زلزله ۵٫۴ ریشتری این منطقه تلفات جانی به دنبال نداشته و تعدادی از منازل دارای ترک خوردگی هستند.

وی با اشاره به اینکه منازل مسکونی روستاهای کمرآباد ارندی، پراشکفت، چهل چشمه، نسیم آباد، ملک آباد و بن روز بیشترین آسیب را دیده‌اند، تصریح کرد: اقلام زیستی شامل چادر امدادی، پتو، موکت، والور و بسته‌های غذایی از شهرستان شیراز به این مناطق ارسال شده است.

زلزله خانه زنیان استان فارس تاکنون ۳۳ مصدوم داشته است

اورژانس استان فارس اعلام کرد: تاکنون ۳۳ مصدوم توسط تیم‌های امدادی اورژانس فارس به صورت سرپایی در محل زلزله درمان شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، اورژانس استان فارس اعلام کرد: تاکنون ۳۳ مصدوم توسط تیم‌های امدادی اورژانس فارس به صورت سرپایی در محل زلزله درمان شدند.

همچنین دو مصدوم به بیمارستان های دنا و نمازی منتقل شدند.

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

مردم مناطق زلزله‌زده حتما دودکش بخاری‌ها را چک کنند

سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز گفت: با توجه به وقوع زمین لرزه و امکان خارج شدن دودکش‌های بخاری، آبگرمکن و پکیج از جای دریچه خود به علت تکان شدید، شهروندان از صحت عملکرد این دستگاه‌ها مطمئن شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علیرضا عدلو اظهار داشت: با توجه به وقوع زمین لرزه و امکان خارج شدن دودکش‌های بخاری، آبگرمکن و پکیج از جای دریچه خود به علت تکان شدید، شهروندان از صحت عملکرد این دستگاه‌ها مطمئن شوند.

وی با بیان اینکه با رعایت نکان ایمنی احتمال نشت دود بسیار خطرناک بی‌بو و بی‌رنگ مونوکسیدکربن کاهش می‌یابد، افزود: مسئولان در اداره‌ها و مکان‌های عمومی هم تاسیسات گرمایشی را کنترل و بررسی کنند.

مردم زلزله‌زده خان‌زنیان استان فارس در خیابان‌ها جمع شدند

پس از وقوع زلزله ۵٫۴ ریشتری خانه‌زنیان استان فارس مردم این شهر به خیابان‌ها و کوچه‌ها آمده‌اند.

به گزارش خبرنگار تسنیم از خانه‌زنیان، مردم این شهر پس از وقوع زلزله و احتمال وقوع پس لرزه ترجیح داده‌اند به خارج از منازل بیایند.

در حال حاضر پس از بارش برف چند روز گذشته، هوای خانه‌زنیان بسیار سرد است و برخی از منازل نیز دچار آسیب شده‌اند.نیروهای امدادرسان نیز در منطقه حضور یافته و در حال بررسی و ارزیابی منطقه هستند.

آسیب به ۵۳ روستا در خانه‌زنیان استان فارس/  تاکنون ۳ نفر مصدوم شدند

معاون امداد و نجات هلال احمر استان فارس با اشاره به اعزام ۶ تیم به منطقه زلزله‌زده خانه‌زنیان گفت: ۵۳ روستا در اثر زلزله دچار خسارت شدند اما خسارت جانی نداشته است.

مهدی خوبیار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اعزام ۶ تیم هلال احمر به منطقه زلزله‌زده خانه زنیان اظهار داشت: یک تیم واکنش سریع از استان، یک تیم از دشت ارژن و ۴ تیم از شیراز اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ۵۳ روستا در منطقه خسارت دیدند، گفت: در مرکز خانه زنیان فقط شیشه های منازل آسیب دیده اما در بخش روستایی بخشی از منازل تخریب شده است.

معاون امدادونجات هلال احمر استان فارس افزود: ارزیابی‌ها تاکنون خسارت جانی را نشان نداده است.

گزارش‌های اولیه از این زمین لرزه نشان می‌دهد که روستای کمرآباد آرمندی بیشترین خسارت را برداشته بود.

تاکنون نیز سه مصدوم به مراکز درمانی شهر شیراز و شهر خانه‌زنیان اعزام شده است.

زلزله در شیراز مصدوم نداشته است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: تاکنون هیچ‌گونه آوار منزل و خسارت جانی و وجود مصدوم در شیراز گزارش نشده است.

محمدهادی قانع در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: در شیراز مواردی از قبیل جابجایی و آوار شدن مخازن آب بر روی پشت بام و همچنین آوار شدن وسائل منزل و مسدود شدن درب‌ها گزارش شده است.

وی افزود: در خصوص خانه‌زنیان نیز ستاد حوادث مدیریت بحران استان فارس تشکیل شده و تاکنون نیازی به اعزام آتش‌نشانان به منطقه اعلام نشده و به محض نیاز تمامی تیم های آتش نشانی آماده اعزام به منطقه هستند.

۳ ‌زمین‌ لرزه دیگر ‌”خانه‌زنیان” را لرزاند

‌‌پس از زلزله ۵٫۴ ریشتری عصر امروز در فارس، ۳ پس لرزه در منطقه ‌خانه‌زنیان رخ داد که بزرگ‌ترین آن ۳٫۱ ریشتر بود.

تاریخ وقوع زلزله: دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸ در ۱۷:۵۵:۵۰
(وقت محلی – تهران)

۲۰۲۰-۰۱-۲۷ ۱۴:۲۵:۵۰
(UTC)

بزرگی زلزله:

۳٫۵

نوع بزرگی:

MN

موقعیت رومرکز زلزله: ۲۹٫۶۷ شمالی و ۵۲٫۱۴ شرقی
عمق: ۶ کیلومتر
عدم قطعیت مکانی: ۰٫۸۷+/- کیلومتر در جهت شمالی – جنوبی
۱٫۱۱+/-  کیلومتر  در جهت شرقی – غربی
منطقه: استان فارس
فاصله‌ها: ۱ کیلومتری خانه زنیان، فارس
۳۷ کیلومتری شیراز، فارس
۴۲ کیلومتری بیضا، فارس

آماده‌باش تمام تیم‌های امدادی، خدماتی و انتظامی‌

مدیریت بحران استان فارس نیز با اعلام اینکه در حال حاضر تیم‌های ارزیابی به محل اعزام شده‌اند، اعلام کرد: ‌گزارش‌های اولیه با توجه به این که کانون زلزله در خارج از محدوده شهری و مسکونی قرار داشته خسارتی به منازل وارد نشده است ولی با این وجود ارزیابی‌ها تا حصول نتیجه قطعی ادامه دارد.

براساس اعلام سازمان مدیریت بحران استان فارس، تمام تیم‌های امدادی، خدماتی و انتظامی در مناطقی که متاثر از زلزله بودند به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

خسارت مختصر زلزله تا شعاع ۱۵ کیلومتری مرکز زلزله

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: ‌بررسی‌های اولیه تا شعاع ۱۵ کیلومتری مرکز زلزله ‌۵٫۴ ‌ریشتری فارس از خسارات مختصری حکایت دارد.

گزارش اولیه خبرنگار تسنیم از خان‌زنیان

گزارش ‌خبرنگار تسنیم ‌حاکی از آن است که مردم این شهر به بیرون از منازل ‌آمده و سقف و دیوار برخی از خانه‌های قدیمی نیز آسیب دیده است.

اعزام ۴ تیم ارزیاب هلال‌احمر به منطقه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان فارس اعلام کرد: پس از زلزله ‌۵٫۴ ریشتری ساعت ۱۶:۵۸ ‌امروز در خانه‌زنیان، بلافاصله ۴ تیم ارزیاب هلال‌احمر برای بررسی اولیه به منطقه اعزام شدند.

مهدی خوبیار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز‌ اظهار داشت: شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که احتمال خسارت در آن بسیار زیاد است و اطلاعات تکمیلی پس از بررسی اعلام می‌شود.‌‌تیم‌های امداد و نجات هلال احمر برای ارائه هرگونه خدمات‌رسانی در آماده‌باش کامل هستند‌.

اعزام تیم‌های واکنش سریع اورژانس به منطقه

اورژانس استان فارس در پی وقوع ‌زمین لرزه ۵٫۴ ریشتری امروز در خانه‌زینان اعلام کرد: ‌تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع اورژانس برای بررسی میزان خسارات و خدمات‌رسانی به مصدومان احتمالی، به مناطق زلزله‌زده، اعزام شده‌اند.

بیشتر بخوانید

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: ۵٫۴
محل وقوع: استان فارس – حوالی خانه زنیان
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۶:۵۸:۲۶
طول جغرافیایی: ۵۲٫۰۹
عرض جغرافیایی: ۲۹٫۵۹
عمق زمین‌لرزه: ۷ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۰ کیلومتری خانه زنیان (فارس)
۳۶ کیلومتری بالاده (فارس)
۴۱ کیلومتری شیراز (فارس)

نزدیکترین مراکز استان:
۴۱ کیلومتری شیراز
۱۲۹ کیلومتری یاسوج

براساس گزارش خبرنگار تسنیم، این زلزله شدید در بخش‌های مرکزی و غرب شیراز بیشتر احساس شده است و ترس شهروندان را به دنبال داشته است.

انتهای پیام

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false