تاسیس دو بانک جدید | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲  
false
true
تاسیس دو بانک جدید

رئیس کل بانک مرکزی با مثبت ارزیابی کردن برنامه تاسیس دو بانک جدید بین المللی گفت: باید سیاست‌هایی به منظور مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک‌های خارجی تدوین شود.

به گزارش "چغادک نیوز"، ولی الله سیف که با هیات همراه جهت شرکت در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در سال ۲۰۱۵ در واشنگتن به سر می برد، در جلسه روسای کل بانک‌های مرکزی گروه ٢۴ شرکت کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه که تاکید زیادی بر تامین مالی با هدف توسعه داشت، نقطه نظرات خود را در قالب دو نکته بیان کرد.

سیف ضمن اعلام اهمیت موضوع توسعه در سال‌های آتی و با تاکید بر مشکلات موجود در جامعه بین الملل اظهارداشت: سیاست‌ها باید در جهت کاهش آسیب پذیری و مقاوم سازی اقتصاد در مقابل شوک‌های خارجی تعیین شوند.

وی ادامه داد: این امر مستلزم تجدید منابع بودجه ای مورد استفاده در زمان بحران، تقویت چارچوب نهادی و همچنین اصلاحات ساختاری است که از طریق بهبود محیط کسب و کار موجب افزایش رشد و اشتغال شده و به سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه منتهی شود.

سیف، اهمیت سرمایه گذاری در آموزش و بهداشت و تلاش برای بهبود سیستم تامین اجتماعی را مورد تاکید قرار داد. در این راستا، همکاری کشورهای گروه خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) و سایر گروه های منطقه ای را که دارای منابع مالی کافی هستند را مکمل این امر توصیف کرد.

رئیس کل بانک مرکزی، توسعه منابع انسانی و افزایش تامین منابع مالی ترجیحی برای کشورهای در حال توسعه را اولویت دوم جوامع بین المللی جهت دستیابی به اهداف توسعه با ثبات تا سال ٢٠٣٠ اعلام کرد و تداوم تلاش‌ها برای ارتقای سیستم تجاری، بهبود همکاری‌های مالیاتی بین المللی و اصلاح ساختار بدهی دولت‌ها را از الزامات این امر برشمرد.

وی، کشورهای توسعه یافته را موظف به ارائه تعهدات خود درخصوص همکاری های توسعه ای دانست و اظهارداشت: چارچوب کنونی تامین مالی، منابع موردنیاز را تامین نمی کند.

سیف با اشاره به آثار مثبت سرمایه گذاری مکفی دولت‌ها بر رشد کوتاه مدت و تولید بالقوه، سرمایه گذاری انجام شده در زیرساخت‌ها را ناکافی دانسته و با توجه به تاخیر در اجرای اصلاحات لازم در ساختار فعلی حاکم بر موسسات مالی بین المللی و آثار منفی این امر، تاسیس بانک توسعه جدید بریکس (BRICS) و بانک توسعه زیرساخت آسیا (AIIB) را در این رابطه مثبت ارزیابی کرد.
 

 
منبع: مهر

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false