افزایش وابستگی بودجه ۹۴ به درآمدهای نفتی | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
افزایش وابستگی بودجه ۹۴ به درآمدهای نفتی

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بودجه ۹۴ را در مغایرت با سیاست های اقتصاد مقاومتی خواند وگفت:افزایش وابستگی به درآمد های نفتی واختصاص اعتبارات متفرقه در اختیار مقامات گوشه ای از این مغایرت هاست.

به گزارش "چغادک نیوز"، الیاس نادران افزایش وابستگی به نفت را یکی از مغایرت های مهم بودجه ۹۴ با سیاست های اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: مغایرت های بودجه ۹۴ با سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیار است.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: صرفه جویی در دستگاه های اجرایی انجام نشده و هیچ علامتی در بودجه ۹۴ مبنی بر اینکه دولت در حال فرماندهی یک جنگ اقتصادی است، وجود ندارد و مردم از بودجه ۹۴ چنین پیامی را دریافت نمی کنند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: یکی از شاخص های سیاست های اقتصاد مقاومتی کمک و رشد و پیشرفت محرومان است اما بودجه ۹۴ هیچ علامت مثبتی مبنی بر کمک مخصوص به محرومان ندارد.

وی در بیان نکته منفی دیگری در بودجه سال آینده، ادامه داد: متاسفانه ردیف های متفرقه و در اختیار مقامات که اجازه دارند به اشخاص حقیقی و حقوقی به هر عنوانی پول بدهند، در بودجه ۹۴ فراوان است.

در بودجه ۹۴ سهم صندوق توسعه ملی از در آمد های نفتی به ۲۹ درصد کاهش یافت، علاوه بر این بودجه ۹۴ در سه سقف بسته شد که در سقف اول قیمت نفت حدود ۵۲ دلار در سقف دوم حدود ۷۲ دلار و در سقف سوم حدود ۹۴ دلار در نظر گرفته شده بود. نمایندگان در بررسی بودجه در صحن علنی مجلس سقف سوم بودجه را حذف کردند.
 

 
منبع: مهر

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false