بیماران استان بوشهر برای تهیه دارو نیازی به خروج از استان ندارند | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
بیماران استان بوشهر برای تهیه دارو نیازی به خروج از استان ندارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شاهد تحول در زمینه غذا و دارو هستیم به نحوی که در سراسر استان بوشهر، نیاز به خروج بیمار از استان برای تهیه دارو و لوازم پزشکی و بهداشتی وجود ندارد.

به گزارش "چغادک نیوز"، علیرضا رئیسی عصر چهارشنبه در جمع مسئولان آزمایشگاه‌های سراسر کشور اظهار کرد: تا دو سال قبل، وضعیت داروی کشور لجام گسیخته بود و فشار کمرشکنی بر مردم وارد می شد ضمن اینکه قیمت و دسترسی مردم به دارو از جمله مشکلات مهمی بود که مردم با آن دست به گریبان بودند.

وی ادامه داد: اکنون تحول بزرگی در زمینه دارو به وجود آمده و یکی از اقدامات ارزنده طرح تحول نظام سلامت در این بخش اتفاق افتاده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: مدیریت در حوزه غذا و دارو که منجر به آرامش فعلی در این حوزه شده است، نمونه بارزی از مدیریت جهادی و بهره وری است.

رئیسی ابراز داشت: سابق بر این خرید کالای پزشکی مانند استنت برای مردم ۴.۵ میلیون تومان هزینه در پی داشت اما قیمت امروز این کالا کمتر از ۱.۵ میلیون تومان است و چنین مدیریتی می تواند به عنوان یک الگو مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای موجود در استان بوشهر مانند، وجود مرزهای طولانی ساحلی، فازهای پارس جنوبی، منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد تجاری در آینده، تاکید کرد: این ظرفیت ها می توانند به عنوان فرصت های بسیار خوبی برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه سرمایه گذاری تولید مواد شیمیایی، بهداشتی، آرایشی و پزشکی محسوب شوند.

استان بوشهر ۸۱ داروخانه خصوصی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تاسیس این دانشگاه در سال ۸۹ در بوشهر ادامه داد: در حال حاضر، سه مرکز تحقیقاتی شامل: طب گرمسیری و عفونی، پزشکی هسته ای و زیست فناوری خلیج فارس  و پنج دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، بهداشت و پیرابزشکی در استان وجود دارد.

رئیسی، تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را بیش از ۲هزار نفر عنوان کرد و افزود: بیش از ۱۵۸ نفر اعضای هیات علمی این دانشگاه هستند.

وی گفت: ۸۱ داروخانه خصوصی و سه داروخانه دولتی، ۹ گمرک، ۸۳ کارخانه حوزه خوراک، چهار کارخانه بسته بندی و پلیمری و ۱۹ کارخانه بهداشتی در استان بوشهر وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در راستای کاهش هزینه و صرفه جویی در منابع ملی، پنج داروی پرهزینه در بیمارستان شهدای خلیج فارس در حال بررسی هستند تا منبعد با توجیه کارشناسی و تجویز منطقی این داروها زمینه بهره وری از دارو فراهم شود.

مهر

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false