×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱  
false
true
نامه رهبری به جوانها فهماند که اسلام با تعبیر غربی اش تفاوت دارد

رئیس جمهور گفت: نامه مقام معظم رهبری به جوانهای دنیا فهماند که اسلام با آنچه که غرب به دورغ اسلام معرفی کرده است، تفاوت دارد.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار با علما، فضلا و طلاب استان اصفهان گفت: یکی از تهمتهای دنیای غرب این است که اسلام را به عنوان دین خشونت معرفی می کند ولی باید گفت غربی ها منشاء حوادث اخیری که اتفاق افتاده است، بوده اند.

وی ادامه داد: امروز گروههای افراطی که ارتباطی با دین ندارند یک نفر را زنده زنده مقابل دوربین سوزانده و یا سر یک شخص را می برند و در این شرایط است که امروز ما موظف هستیم اسلام واقعی را به دنیا معرفی کنیم.

رئیس جمهور بیان داشت: نامه مقام معظم رهبری به جوانها به دنیا فهماند که اسلام با آنچه که غرب به دورغ اسلام معرفی کرده است، تفاوت دارد.

روحانی در ادامه بیان داشت: در دولت یازدهم پرچم ضد خشونت را در سازمان ملل برافراشته کردیم.

وی گفت: زمانی که من می خواستم جهان عاری از خشونت را در سازمان ملل مطرح کنم به من گفتند این مسئله را مطرح نکن و من به خدا توکل کردم و استمداد طلبیدم چون خیلی مهم بود که در این عصر پرچم جهان عاری از خشونت بالا رود و به گونه ای هم این موضوع مطرح شد که آنها هم که مخالفت کرده بودند، نیز سکوت کردند.

رئیس جمهور گفت: باید به دنیا نشان دهیم که دین قدرت اداره دارد و امروز تلاش کنیم به دنیا بگوییم دین با خشونت فاصله دارد.

وی تاکید کرد: امام بزرگوار ما کار بزرگی نسبت به عزت اسلام انجام داده اند که آن معرفی اسلام به جهانیان بود و پیش از آن آنگونه جا انداخته بودند که دوران دین سپری شده است.

روحانی گفت: امام خمینی (ره) آمد و همه حرفهای باطل را ار زدود.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به تفکر دینی مردم اصفهان نیز اشاره کرد و گفت: تاریخ اصفهان از لحاظ تفکر دینی دارای مکتب خاصی بوده است و همواره حوزه علمیه اصفهان به عقل گرایی نزدیک بوده است.

وی گفت: حوزه علمیه زمانی در اصفهان گسترش یافت که به فکر اداره جامعه بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: ملت ما باید بداند که یارانه نقدی یک دوران موقتی دارد تا بتوان حامل های انرژی را به نرخ واقعی خود برسد و آنها که آسیب پذیر هستند کمک شوند اما این موضوع به معنای پرداخت تا یوم القیامت نیست.

روحانی اظهار کرد: اساس کار ما رونق اقتصادی است تا در نهایت وضع اقتصادی مردم خوب شود و مردم در شور و با عزت زندگی کنند.

رئیس جمهور به مهار اسب سرکش تورم در کشور نیز اشاره کرد و بیان داشت: ما از پارسال تا سال اخیر با حمایت مردم و رهبری تورم را از چهل و چند درصد به ۱۶ درصد رسانده ایم که این خود یک معجزه است.

روحانی بیان داشت: شما به دولتهای گذشته در کشور خودمان و سایر دولتهای دیگر کشورها نگاه کنید که کدام یک از این دولتها توانسته اند تورم را این اندازه کاهش دهند.

وی بیان داشت: ما اسب سرکش تورم را مهار کرده ایم البته این اسب راه می رود اما سرعت آن کاهش یافته است.

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false