×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
تشریح روند برخورد با تنبیه بدنی دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: هرگونه گزارش تنبیه بدنی را در ۳ ساعت پیگیری می کنیم.

به گزارش "چغادک نیوز"، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش تهران، در پاسخ به اینکه آیا برای معلمی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان می کند جریمه ای در نظر گرفته شده است، گفت: برای این دسته از معلمان تشدید اجرای آیین نامه انضباطی را در نظر گرفته ایم.

وی در پاسخ به اینکه اگر دانش آموزی در مدرسه از سوی معلم خود مورد آزار یا تنبیه قرار گرفت باید به چه فردی اطلاع دهد در حالی که ترس دارد، توضیح داد: این مورد چندین مرحله دارد. اول باید دانش آموز و خانواده و حتی شخص معلم به حقوق کامل خود واقف باشد تا بداند در شرایط خاص و ایجاد هرگونه مشکل و چالش چه اقدامی انجام دهد. یک سال است داریم روی این آیین نامه انضباطی کار می کنیم و باید احیا شود و هم اکنون اقدامات اجرایی این آیین نامه در حال انجام است.

چهاربند گفت: البته والدین از طریق صندوق الکترونیکی سایت آموزش و پرورش می توانند گزارش دهند. این را هم باید اضافه کنم که هم اکنون هرگونه گزارش در مورد تنبیه بدنی در مدت ۳ ساعت و در مورد اخذ وجه غیرمجاز ۲۴ ساعته اقدام می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: اگر من سالی ۲۰ پرونده اخراج دانش آموز به دلیل مشکلات انضباطی داشته باشم خیلی بهتر از یک مورد تنبیه بدنی معلم است. برای همین اطلاع و آگاهی اجتماعی در این خصوص بسیار لازم و ضروری است. این را هم باید بگویم که معلمی که تنبیه بدنی کند در مرحله آخر اخراج می شود که امسال حدود ۱۱ مورد تنبیه بدنی داشتیم.

 
منبع: مهر

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false