دژاگه: بعضی ها منتظر بودند ما حذف شویم تا این طوری حرف بزنند | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
دژاگه: بعضی ها منتظر بودند ما حذف شویم تا این طوری حرف بزنند

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: «کی روش با قلبش برای تیم‌ملی کار می‌کند و من نمی‌فهمم چرا آدم‌هایی هستند که سعی می‌کنند ایراد پیدا کنند.»

به گزارش "چغادک نیوز"، چهره او را می‌توانید عبوس تصور کنید؟ مگر اینکه یکی مثل داور بازی ایران و آرژانتین، روی قلب او و یک ملت پا بگذارد تا آنچنان بلند شود و داد و بیداد کند.

 

با این همه وقتی بعد از بازی با آرژانتین، سراغ اشکان رفتیم او به داور نتاخت و تنها گفت: «کل ورزشگاه دیدند پنالتی ما را نگرفت.» امروز اما داستان فرق دارد.

 

اشکان در طول مصاحبه بارها می‌گوید: «متأسفم.» این تأسف هم به خاطر حمله‌هایی است که بعد از بازی ایران و عراق، به تیم‌ملی و کی روش شد.

 

* اشکان، جام ملت‌ها برای ایران تمام شد. درباره این تورنمنت صحبت کن.

– فکر می‌کنم ما خیلی خوب بازی‌ها را شروع کردیم. سه بازی اول هم توانستیم برنده باشیم. بدون اینکه یک گل بخوریم، به مرحله بعد رفتیم ولی متأسفانه در بازی با عراق، همه چیز آن طوری که ما می‌خواستیم جلو نرفت. بازی خیلی خوب شروع شد ولی آخرش بد تمام شد. معلوم است که بعد از این باخت آدم ناراحت می‌شود. الان تمام تیم ناراحت هستند…

 

* تو تورنمنت موفقی را در کنار تیم‌ملی سپری کردی. البته قطری‌ها هم انتقاد کرده بودند چرا در لیگ‌شان این‌قدر خوب بازی نمی‌کنی.

– این تورنمنت برای من خیلی خوب بود. سعی کردم به تیم‌ملی کمک کنم. از لحاظ بدنی همه چیز برای من خوب بود. مربی هم زیاد با من حرف می‌زد و روحیه می‌داد. برایم مهم بود که بتوانم بازی‌های خوبی برای تیم‌ملی انجام دهم ولی متأسفانه بازی آخر آن اتفاقات افتاد و من هم مثل بازی‌های قبلی نبودم. می‌خواستم به تیم‌ملی کمک کنم ولی نشد، این هم به خاطر دردی بود که در کمرم داشتم. دردم زیاد بود.

 

* غیر از تو، اکثر بچه‌های تیم هم نمایش خوبی داشتند. از بازیکنان جوان گرفته تا باتجربه‌ها.

– شرایط تیم اصلاً بد نبود. به نظر من این تیمی که در جام ملت‌ها بود، یکی از بهترین تیم‌های ملی ما بود‌؛ از زمانی که من به ایران آمدم. همه بازیکنان باتجربه مثل آقاجواد، آندو، قوچان‌نژاد و… که سن بیشتری داشتند و باتجربه‌تر بودند، خیلی خوب کار کردند. همین‌طور جوان‌ها هم نمایش خوبی داشتند. الان میکس خوبی در تیم‌ملی اتفاق افتاده که کی روش عاملش بوده. او این تیم را درست کرده و به نظر من خیلی تیم خوبی است. به خاطر همین خیلی بیشتر تأسف می‌خورم که چرا بازی با عراق آن طوری شد و نتوانستیم به بازی‌ها ادامه بدهیم.

 

* خیلی از بازیکنان می‌گفتند اگر بازی‌های تدارکاتی بیشتری داشتیم، در جام ملت‌ها بهتر بازی می‌کردیم. در عین حال عقیده دارند که این تیم، نسبت به جام‌جهانی‌ تیم بهتری است.

– در برزیل هم تیم خوبی در اختیار داشتیم ولی کیفیت این تیم را با توجه به دو بازی تدارکاتی بسنجید. ما فقط دو مسابقه قبل از جام ملت‌ها داشتیم ولی در بازی نشان دادیم که تیم جا افتاده است. به نظر من هر بازیکنی که در تیم‌ملی حضور داشت، حقش بود. البته بازیکنان دیگری هم بودند که دوست داشتند در تیم‌ملی باشند ولی همین تیم فعلی، واقعاً تیم خوبی است. حیف شد که نتوانستیم زیاد در این جام بمانیم و با هم باشیم. این تورنمنت خیلی خوب گذشت ولی حیف زود تمام شد. همین حالا باید سعی کنیم در آینده بازی‌های بیشتری انجام دهیم. نباید دست از تلاش برداریم.

 

* اکثر بازیکنان از بعضی از اظهارنظرها پس از بازی عراق ناراحت بودند. مثلاً رضا قوچان‌نژاد می‌گفت انگار منتظر بودند تیم‌ملی ببازد. البته موافقان هم گفتند مهم نظر مردم است…

– من الان نزدیک به ۴، ۵ سال است که کنار تیم‌ملی هستم. خودم فهمیدم که واقعاً شرایط این طوری است. وقتی تیم‌ملی می‌برد یا خوب کار می‌کند اکثریت خوشحال می‌شوند ولی یک عده منتظر هستند تا تیم‌ملی نتیجه نگیرد. وقتی یک بازی را می‌بازیم و از تورنمنتی بیرون می‌افتیم، متأسفانه می‌شنوم که بعضی‌ها یک چیزهایی درباره تیم‌ملی می‌گویند که آدم را ناراحت می‌کند. بعضی‌ها منتظر بودند که این اتفاق بیفتد و ما حذف شویم تا این طوری حرف بزنند. من خودم را می‌گویم‌؛ تا حالا در فوتبال این چیزها را ندیده‌ام، یعنی حداقل از وقتی که دارم فوتبال بازی می‌کنم. متأسفانه آدم‌هایی در ایران هستند که وقتی تیم‌ملی می‌بازد، خوشحال می‌شوند و این آدم را ناراحت می‌کند. ولی آدم باید چه‌کار کند؟ باید سعی کنیم رو به جلو نگاه کنیم و بازی‌های بعدی را ببریم. دوباره تأکید می‌کنم این چیزها من را ناراحت می‌کند ولی در فوتبال این مسائل اتفاق می‌افتد.

 

* البته مردم نشان دادند که علاقه زیادی به تیم‌ملی دارند. حتی تا صبح بیدار بودند تا رأی بازی عراق اعلام شود…

– می‌دانم که تا صبح بیدار بودند. افتخار می‌کنیم که برای این ملت بازی می‌کنیم. در استرالیا دیدیم که چقدر طرفداران کشورشان را دوست دارند. همه استادیوم‌ها پر از تماشاچی ایرانی بود. مردم ما از برد تیم‌ملی به وجد می‌آیند و کسان دیگری هستند که از باخت ما خوشحال می‌شوند. من منظورم به همین‌‌هاست که چرا ایستاده‌اند این اتفاق‌ها برای تیم‌ملی بیفتد و حذف شود؟

 

* درباره کی روش هم بحث زیاد است. با اینکه اکثر مردم گفته‌اند او باید بماند، عده‌ای مخالف هم دارد. اکثر بازیکنان از او تعریف کرده‌اند و می‌گویند باید بماند. گوچی می‌گفت که اگر او برود ۳۰ سال عقب می‌افتیم. یا مسعود شجاعی که تأکید داشت او مثل یک پدر است. تو آینده تیم‌ملی را با کی روش چطور می‌بینی؟

– من قبلاً گفته‌ام و الان هم دوباره می‌گویم. من این همه مربی در فوتبالم داشته‌ام ولی کی روش بهترین مربی در تمام دوران فوتبال من بوده است. هر اردو، هر بازی و هر جلسه تمرینی یک چیز جدید از او یاد گرفتم. نه من، بلکه همه بازیکنان تیم‌ملی. کل تیم این حس را دارند و می‌دانند چطوری است. وقتی این چیزها هست، باورم نمی‌شود وقتی می‌شنوم که عده‌ای از حضور او ناراحت هستند. برای اینکه کی روش خیلی برای تیم‌ملی ما زحمت‌ کشیده و این همه به تیم‌ملی و کشور ایران کمک کرده است. متأسفانه ناراحت می‌شوم که یکسری چیزها را می‌شنوم. آدم باید واقعیت را ببیند. من فکر می‌کنم خیلی از تیم‌ها دوست دارند یک مربی مثل کی روش داشته باشند. حالا ما این مربی را داریم ولی این طوری درباره‌‌اش حرف می‌زنیم. کی روش با قلبش برای تیم‌ملی کار می‌کند و من نمی‌فهمم چرا آدم‌هایی هستند که سعی می‌کنند ایراد پیدا کنند. همان‌طور که مسعود می‌گوید، کی روش برای من هم مثل یک پدر است. آدم‌ها باید بدانند او در مربیگری با چه تیم‌ها و چه ستاره‌هایی کار کرده است. من می‌گویم ایران نباید کی روش را از دست بدهد. متأسفانه در فوتبال ایران یکسری‌ ایستاده بودند که بازی با عراق آن طوری شود. واقعاً متأسفم برای کسانی که این طوری فکر می‌کنند. این‌ها ضرر را برای تیم‌ملی می‌خواهند.

خبر ورزشی

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false