×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳  
false
true
عضو خبرگان: هاشمی تمایلی برای نامزدی ندارد

هریسی گفت: آقای هاشمی تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان ندارد.

به گزارش "چغادک نیوز"، حجت الاسلام هاشم زاده هریسی ،عضو مجلس خبرگان رهبری درباره نامزدی آیت الله هاشمی شاهرودی و آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان، گفت: ازحالا نمی توان پیش بینی کرد که کدام یک از این بزرگان ریاست مجلس خبرگان را برعهده خواهند گرفت چراکه هرکدام از نمایندگان مجلس خبرگان از نظر شرعی و حقوقی حق دارند برای این پست کاندیدا شوند.

وی تاکید کرد: نباید درباره ریاست مجلس خبرگان حساسیت داشت چراکه رییس هم علاوه بر اداره مجلس یک رای بیشتر ندارد بنابراین نباید با ایجاد حساسیت و بگو و مگو ،جامعه را ملتهب کرد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اعضای مجلس خبرگان نسبت به افراد شناخت کافی دارند و براین اساس به فرد مورد نظر خود رای می دهند.

وی درباره کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت:اگر چنانچه آقای هاشمی برای ریاست مجلس خبرگان کاندیدا شود زمینه رای بالایی دارد و همه به ایشان اعتماد دارند.

هریسی گفت: تا جایی که بنده می دانم آقای هاشمی تمایلی برای نامزدی در انتخابات ریاست مجلس خبرگان ندارد البته هنوز این مساله مشخص نیست.

وی تاکید کرد:اگرچه برخی از تندروها علیه آیت الله هاشمی جوسازی می کنند اما باتوجه به سوابقی که ایشان دارد همه علما به ایشان اعتماد دارند و حتی علمای حوزه علمیه دررابطه با آقای هاشمی احساس عاطفی دارند و نسبت به مسائلی که درباره ایشان مطرح می شود ابراز ناراحتی می کنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری درباره کاندیداتوری هاشمی شاهرودی هم گفت:آقای شاهرودی هم برای ریاست مجلس خبرگان زمینه رای و شانس خوبی دارد اما درحال حاضر نمی توان دررابطه با این مساله که چه کسی رییس مجلس خبرگان می شود ،قضاوت کرد البته هرکس رییس مجلس خبرگان شود هیچ چیزی تغییر پیدا نمی کند و آب از آب تکان نمی خورد.

وی تاکید کرد: بنده از برخی اظهاراتی که درخصوص ریاست مجلس خبرگان می شود تاسف می خورم. کسانی که سنگ ولایت را برسینه می زنند اما ولایت را با سخنانشان تجزیه می کنند این افراد مدعی هستند فلان کس اگر رییس شود جایگاه رهبر را متزلزل می کند سوال من این است آیا ولایت و رهبری اینقدر ضعیف است که با تغییر رییس اتفاقی بیفتد یا بین اعضای مجلس خبرگان آنقدر اختلاف نظر است که منجر به تضعیف جایگاه رهبری شود.رهبر به تقویت کسی نیاز ندارد.

هاشم زاده هریسی گفت: تبلیغات منفی که علیه افراد می شود که اگر فلان کس رییس شود علیه رهبری توطئه می کند از اساس دروغ و کذب است.این حرفها برای متهم کردن شخصیت ها زده می شود تا جامعه را ناآرام کنند و خواسته یا ناخواسته ولایت را تضعیف نمایند.

وی تاکید کرد: مردم باید نسبت به کسانی که این اظهارات و اتهامات را مطرح می کنند بیشتر حساس باشند و به آنها رای ندهند.این افراد صداقت ندارند و فقط رهبری را به نفع خود مصادره می کنند .

هریسی اظهار داشت: یک منبع معتبر اطلاعاتی در یک جلسه گفت "ما همه مسائل را بررسی کرده ایم به هیچ وجه مسائلی که برخی مطرح می کنند و در جامعه هراس ایجاد می کنند صحت ندارد". اینها همانند کسانی هستند که ایران هراسی و اسلام هراسی در جهان ایجاد می کنند بنابراین باید برنامه این افراد فاش شود تا نتوانند آزادانه دروغ پراکنی کنند.

منبع: آریا

 

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false