×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ آبان - ۱۳۹۹  
false
true
راه‌اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گام بلندی در پیشرفت حوزه درمان استان است

به گزارش چغادک نیوز، سعید کشمیری با قدردانی از مشارکت خیران در امر مبارزه با کرونا و رسیدگی به بیماران کرونایی استان بوشهر اظهار داشت: خیران در تامین برخی اقلام پزشکی، تشخیصی، مواد غذایی و تامین منابع مالی برای خرید تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی استان بوشهر نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

وی با قدردانی از بانوی نیکوکار بوشهری در پرداخت مبلغی در راه‌اندازی تانکر اکسیژن مایع بیمارستان بوشهر گفت: از بانوی نیکوکار بوشهری که با پرداخت یک میلیارد ریال هزینه راه‌اندازی تانکر اکسیژن مایع بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر را تقبل کردند قدردانی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اهداء ۲ دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس توسط خیر بوشهری خبر داد و بیان کرد: خیر بوشهری ۲ دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور)  به ارزش شش میلیارد ریال به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر اهداء کرد.

کشمیری با بیان اینکه در ۷ ماه گذشته ۶۰ تخت ای.سی.یو با تجهیزات کامل به امکانات درمانی استان بوشهر اضافه شده است افزود: در این مدت سه دستگاه اکسیژن‌ساز تعمیر اساسی و مقدمات نصب ۷ دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان‌های مختلف استان فراهم شد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر  بیان کرد: در ۷ ماه امسال در راستای رسیدگی به بیماران ۲ دستگاه سی.تی.اسکن جدید خریداری و در بیمارستان‌های استان بوشهر نصب شد و مقدمات نصب و راه‌اندازی ۲ دستگاه سی.تی.اسکن دیگر فراهم شده است.

وی، با اشاره به توزیع ۳۰ دستگاه دیالیز جدید به مراکز  درمانی و بیمارستان‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد:  یک دستگاه “آفرزیس” در راستای  تجهیز آزمایشگاه بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به این مرکز درمانی به قیمت ۴ میلیارد ریال توسط سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر اهداء شد.

کشمیری با اشاره به تامین تجهیزات بیمارستانی با همکاری پارس جنوبی تصریح کرد: در ۷ ماه گذشته شورای راهبردی پتروشیمی‌‌های مستقر در پارس جنوبی و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس  بیش از ۲۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و تجهیزاتی به بیمارستان‌های استان بوشهر کمک کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه همه قشرهای مختلف مردم جامعه در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند افزود: کادر درمانی و پرستاری خدمات ارزشمندی به بیماران کرونایی استان بوشهر ارائه کرده‌اند و در ۷ ماه گذشته یک‌هزار نفر از همکاران علوم پزشکی در مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها استان بوشهر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با تاکید بر همکاری و مشارکت شوراهای شهر و روستاها در کمک به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها خاطر نشان کرد:شوراهای شهر  و روستای استان بوشهر با وجودیکه بودجه‌های خوبی دارند در ۷ ماه گذشته کمک قابل توجهی به بیمارستان‌های استان نکرده‌اند.

دبیرستاد مقابله با کرونای استان بوشهر با اشاره به اهمیت سلامتی در جامعه تاکید کرد: در صورت پروژه‌های عمران شهری و روستایی اهمیت دارد که شهروندان سالمی داشته باشیم از این نظر سلامت همشهریان از  جایگاه خاصی برخوردار است که کمک شوراهای شهر و روستاها به مراکز بهداشت و درمان امر ضروری است.

کشمیری با تاکید بر رعایت همگانی در امر مقابله با کرونا بیان کرد: اصناف و کسبه در این راستا نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که خدمات کسبه‌ای که پروتکل بهداشتی را رعایت می‌کنند در خور تحسین است.

وی باتاکید بر اهمیت استفاده از ماسک در مصون ماندن از ابتلا به کرونا گفت: اگر از ماسک استفاده نشود احتمال ابتلا به کرونا افزایش می‌یابد و در این راستا احتمال بستری در بخش ای.سی.یو ۵۰ درصد است پس از ماسک استفاده شود تا از ابتلا به کرونا و بستری در بیمارستان‌ها مصون بمانید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه در آستانه افتتاح بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر قرار داریم گفت: با راه‌اندازی این بیمارستان ۱۱۰ تختی بزرگترین پیشرفت در درمان استان بوشهر در سال‌های اخیر رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه برای ساخت این بیمارستان ۷۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است افزود: علاوه بر این اعتبار، وزارت بهداشت و درمان برای تجهیز بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر اعتبارات لازم تامین و تخصیص داده است که در فصل پاییز این مرکز درمانی با تجهیزات کامل افتتاح می‌شود.

کشمیری با اشاره به اینکه “بیمارستان شهدای هسته‌ای ۱۱۰ تختی بوشهر در عرصه درمانی بسیار پیشرفته است” گفت: این مرکز درمانی دارای ۴ اتاق عمل، دستگاه‌های پیشرفته تشخیصی و درمانی، بخش مراقبت‌های ویژه ای.سی.یو و سی.سی.یو، بخش‌های بستری و درمانگاه تخصصی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر از پرداخت کارانه کادر درمان و پرستاران خبر داد و بیان کرد: در ۷ ماه گذشته کارانه معوق کادر درمانی و پرستاری استان بوشهر پرداخت شده است.

وی، از ترخیص ۹۰ درصد بیماران کرونایی با حال خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و  با تاکید بر پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تصریح کرد: جوانان می‌توانند ناقل خاموش ویروس کرونا باشند و این ویروس را به اعضای خانواده خود به ویژه افراد میانسال و سالمند منتقل کنند که در این راستا باید استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دستور کار همه مردم قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false