×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
معاون وزیر کشور خواستار افزایش بهره‌مندی استان بوشهر از منابع پارس جنوبی شد

به گزارش چغادک نیوز ؛ بابک دین‌پرست صبح امروز در نشست بررسی توسعه اقتصادی شهرستان‌های همجوار پارس جنوبی با تاکید بر نقش مهم این منطقه صنعتی در تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری اظهار داشت: منطقه پارس جنوبی یکی از مناطق مهم، استراتژیک و با اهمیت ایران اسلامی است که تولیدات و منابع آن نقش مهمی در توسعه کشور و رشد صنایع مختلف دارد.

وی پارس جنوبی را محور اصلی مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه اقتصادی دشمنان به ویژه آمریکا دانست و تصریح کرد: پارس جنوبی در ابعاد اقتصادی، تولیدی، صادراتی و اشتغال‌زایی نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد و متخصصان ایران اسلامی در بومی سازی بسیاری از فناوری‌ها به موفقیت‌های مهمی دست یافته‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با تاکید بر نقش مهم  وزارتخانه‌های نفت و کشور در عرصه اقتصاد و امنیت خاطرنشان کرد: این ۲ وزارتخانه نقش مهم و کلیدی در اقتصاد و امنیت کشور دارند که درمنطقه ویژه پارس جنوبی هماهنگی خوبی  بین آنان در جریان است.

دین پرست، افزایش و نگهداشت تولید و  اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: باید در شرایط کنونی تولید و اشتغال در منطقه پارس جنوبی مورد توجه جدی قرار گیرد و در کنار آن مقابله با بیماری  و ویروس کرونا نباید مغفول واقع شود.

وی از رونمایی سند آمایش سرزمینی خبر داد و تصریح کرد: با ارائه این سند موضوع عدم توازن و تعادل منطقه‌ای استان بوشهر مرتفع خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر گفت: در ۳ سال گذشته نرخ بیکاری در استان بوشهر کاهش یافته این امر نشان دهنده اشتغال‌زایی مناسب در منطقه پارس جنوبی است.

دین‌پرست به اجرای طرح طبقه بندی و به‌روزرسانی حقوق کارکنان در مجتمع گاز پارس جنوبی پرداخت و با بیان اینکه “این مهم گامی بسیار موثر در مسیر همسان سازی و بهره‌مندی نیروی انسانی از امکانات و تسهیلات است” گفت: در این راستا مجتمع گاز پارس جنوبی اقدامات بسیار شایسته‌ای را انجام داده است.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی مردم شهرستان‌های استان بوشهر همجوار پارس جنوبی از منابع آن خاطرنشان کرد: در این راستا اقدامات خوبی شده که باید مستمر و افزایش یابد.

ایرج خرم‌دل مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس ‌جنوبی هم  با تاکید بر نقش مهم این منطقه در عرصه، اقتصاد، تولید و اشتغال خاطر نشان کرد: اکنون بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از منطقه پارس جنوبی تامین می‌شود که با وارد مدار شدن فازهای جدید پالایشگاهی، این سهم افزایش می‌یابد.

خرم‌دل به نقش مهم اشتغال‌زایی منطقه پارس جنوبی پرداخت و تصریح کرد: بیش از ۹۰ هزار نفر در بخش‌های مختلف پارس جنوبی اشتغال دارند که نقش مهم پارس جنوبی در این حوزه را نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر نقش مهم پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی  در منطقه پارس جنوبی در اقتصاد کشور افزود: این حجم  تولید، اشتغال، صادرات، فعالیت  و  تامین ارز مورد نیاز کشور از طریق صنایع مختلف در منطقه پارس جنوبی و پتروشیمی‌ها در سایه تامین امنیت مناسب این منطقه استراتژیک رخ داده است.

 

منبع:تسنیم

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false