×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۶  
false
true
ایجاد ۲۵ هزارشغل در سال ۹۷ در حوزه حمل و نقل+ جدول

به گزارش چغادک نیوز: امیر باقری،سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه با حضور در برنامه تیتر امشب در بیان جزئیات برنامه های اشتغالی دولت گفت: برای اشتغال فراگیر در حوزه های بخش کشاورزی، صنعت، حمل و نقل، مسکن، گردشگری و آی‌تی برنامه های مشخصی داریم. در انتخاب حوزه ها مساله اشتغال به عنوان یک مساله درنظر گرفته شد و سایر دغدغه ها مثل بخش بافت های فرسوده و مسکن ایمن نیز بعد از زلزله کرمانشاه مطرح شده که قسمتی از منابع برای اشتغال زایی در این حوزه ها در نظر گرفته شده است.

*ساماندهی ۱۰۰ هزار واحد فرسوده در سال ۹۷

وی تصریح کرد: دولت سعی دارد هم بافت‌های فرسوده را نوسازی کند و هم در این بخش اشتغالزایی کند. در بافت‌های فرسوده سال ۹۷ دولت سعی دارد  ۱۰۰هزار واحد از بافت های فرسوده را ساماندهی کند که در این بخش برای ۲۴۰ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد بنابراین یکی از حوزه ها برای اشتغال احیای بافت های فرسوده است که مکانیزم مشخصی دارد. تامین مسکن اجتماعی در حوزه شهری و مسکن روستایی در حوزه روستایی نیز در دستور کار دولت است که ۵۰ هزار واحد در حوزه مسکن اجتماعی در حوزه شهری و ۵۰ هزار واحد در حوزه روستایی نیز در دستور کار است.

باقری افزود: در بافت های فرسوده و حوزه مسکن شهری و روستایی هدف گذاری بر ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال است و ایجاد ۳۰۰ هزار اشتغال نیز از این مسیر دنبال می شود.

علاوه بر این موضوع سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه  درباره برنامه اشتغالی در حوزه حمل و نقل گفت: در حوزه حمل و نقل درون شهری و برون شهری نیز برنامه مشخصی داریم. تعویض اتوبوس ها، تاکسی ها، وانت بارها و کامیون ها در دستور کار است. در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری برنامه دولت در سال ۹۷ چیزی حدود۹۴ هزار دستگاه انواع دستگاه وسیله نقلیه در سال است که قرار است با جایگزینی که انجام می شود در این حوزه برای ۲۲ هزار نفر شغل جدید ایجاد شود. در حوزه برون شهری ۱۲ هزار و ۳۰۰  دستگاه در دستور کار است که در این حوزه نیز ۳ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد. در این حوزه ضمن اشتغالزایی نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری انجام می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false