ابراز نگرانی جنبش عدم تعهد از تفسیر نادرست ادیان توسط گروههای تروریستی | پایگاه خبری تحلیلی چغادک نیوز
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
ابراز نگرانی جنبش عدم تعهد از تفسیر نادرست ادیان توسط گروههای تروریستی

به گزارش چغادک نیوز به نقل از ایرنا، زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری  اسلامی ایران  نزد سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: جنبش عدم تعهد، تروریسم را در همه اشکال و مظاهر آن، از جمله تروریسم دولتی محکوم و رد کرده  و مجددا حمایت خود را از قطعنامه های ذیربط سازمان ملل  در مورد مشروعیت مبارزات مردم تحت سلطه و اشغال خارجی برای آزادی و اعمال حق تعیین سرنوشت اعلام می کند.

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل که در نشست کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل با عنوان «امحاء همه اشکال تروریسم بین المللی» از طرف جنبش عدم تعهد سخنرانی می کرد، خاطر نشان کرد:این جنبش همواره اقدامات تروریستی را نقض آشکار قوانین بین المللی از جمله حقوق بین الملل بشردوستانه و حقوق بشر به ویژه حق حیات می داند که منجر به عدم برخورداری کامل حقوق بشر و آزادی های اساسی مردم می شود.

وی افزود: جنبش عدم تعهد این نوع اعمال را به مثابه به خطر انداختن تمامیت ارضی و ثبات دولتها و همچنین امنیت ملی، منطقه ای و بین المللی می داند که پیامدهای نامطلوبی بر روند توسعه اقتصادی و اجتماعی می گذارد.

ارشادی تصریح کرد: جنبش  عدم تعهد نسبت به  تفسیر خودسرانه و ارائه نادرست از ادیان توسط گروه های تروریستی برای توجیه اقداماتشان نگران است و مخالفت خود را با همه اشکال و جلوه های تروریسم و همچنین افراط گرایی خشونت آمیز منجر به تروریسم اعلام می دارد.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد : جنبش عدم تعهد از همه کشورها می خواهد تا ضمن مقابله با تروریسم به همه حقوق بشر و آزادی های اساسی احترام بگذارند و بر تعهد خود در این زمینه برای جلوگیری از نقض حقوق بشر مطابق با حاکمیت قانون و تعهد خود بر اساس قوانین بین المللی به ویژه حقوق بین الملل بشر دوستانه تاکید کنند.

ارشادی خاطرنشان کرد: جنبش عدم تعهد بار دیگر خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی تحت حمایت سازمان ملل متحد برای سازماندهی مشترک جامعه بین المللی در قبال تروریسم در همه اشکال و جلوه های آن از جمله شناسایی علل اصلی آن است.

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل افزود: جنبش بر اهمیت انعقاد یک کنوانسیون جامع برای مبارزه با تروریسم بین المللی تاکید کرده و مسئولیت اصلی کشورهای عضو در اجرای استراتژی مبارزه با تروریسم را یادآور می شود.

 

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false