×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۲ مرداد - ۱۴۰۱  
false
true
ساخت پل روی دریا برای احداث خروجی جدید بوشهر/طرح طی دو سال اجرا می‌شود

پروژه احداث خروجی جدید بوشهر به عنوان یکی از مصوبات مهم سفر رئیس جمهور به این استان محسوب می شود و با ساخت پل روی دریا مسیر جدیدی به سمت مرکز استان ایجاد خواهد شد.

به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از شهر بوشهر به عنوان مرکز استان از نظر استراتژیک دارای موقعیت خاصی است که در حال حاضر تنها دارای یک مسیر ورودی و خروجی است.

ایجاد خروجی جدید برای شهربوشهر از سال‌ها پیش مطرح بوده است و هر چند سال گذشته یک مسیر خروجی دیگر نیز برای بوشهر ساخته شد ولی این مسیر جدید هم‌راستا با مسیر قبلی بود و ساخت مسیر جدیدتر نیز احساس می‌شد.

در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر طرح‌های خوبی به تصویب رسید که یکی از این طرح‌ها مسیر جدید خروجی بوشهر بود که سریع‌تر از  دیگر مصوبات در دستور کار قرار گرفته است.

خروجی جدید بوشهر علاوه بر اینکه از نظر ایمنی و پدافند غیرعامل دارای اهمیت است، مسیر مرکز استان با شهرستان‌ها را نیز کوتاه‌تر خواهد کرد.

به منظور بررسی وضعیت اجرای این طرح، استاندار بوشهر، معاون عمرانی استاندار، معاون دفتر فنی استانداری و اجرا کننده پروژه محور جدید خروجی بوشهر از محل اجرای طرح بازدید کردند.

در این بازدید از جاده صدرا گرفته تا خور اصلی بوشهر، جزیره صدف، خور لشکری و ضلع جنوب شرقی جزیره شیف مورد بازدید و ارزیابی فنی قرار گرفت.

تشریح مسیر اجرای خروجی جدید بوشهر

معاون عمرانی استاندار بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: افق نهایی طرح خروجی جدید بوشهر، یک شبکه ارتباطی بسیار خوب ایجاد می کند که پس کرانه ای برای ظرفیت های جدید این شهر خواهد بود.

محمد حسن باستی گفت: این پروژه یکی از مهم ترین مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان بوشهر است که هم از نگاه پدافند غیرعامل و هم از لحاظ توسعه ای که برای آینده بوشهر ترسیم شده، تاثیرات آن برای کل استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این طرح به دلیل قابلیت هایی که ایجاد خواهد کرد و به دنبال موقعیت منطقه آزاد بوشهر، دارای حساسیت بالایی است، افزود: یکی از ظرفیت‌های این پروژه این است که مسیر دسترسی به نقطه هدف را کوتاه تر خواهد کرد.

یک پل روی کانال ورودی بندر بوشهر احداث می‌شود

معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه خروجی جدید بوشهر از جاده صدرا آغاز می شود، گفت: در ادامه این مسیر و بر روی کانال ورودی بندر بوشهر یک پل احداث خواهد شد و در مجموع، این پروژه سه پل خواهد داشت که بین آنها محور چهار خطه‌ای برای خروجی دوم شهر بوشهر پیش بینی شده است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر ابراز داشت: برای تسریع در اجرای محور جدید خروجی بوشهر، این محور به چند قطعه تقسیم می شود و طی مناقصه‌های جداگانه به پیمانکاران مختلف واگذار می‌شود زیرا رئیس جمهور نیز بر تکمیل و بهره برداری این پروژه تا انتهای سال ۹۵ تاکید دارد.

این پروژه نقش تعیین کننده‌ای در توسعه بوشهر دارد

محمدحسن باستی این پروژه را در توسعه بوشهر بسیار تعیین کننده دانست و ادامه داد: این طرح در سطح کلان، آینده بسیار خوبی برای بوشهر رقم خواهد زد.

وی گفت: به لحاظ ضرورت تسریع این پروژه، به همراه استاندار بوشهر از کل محور، بازدید میدانی صورت گرفت که همزمان، اکیپ نقشه برداری نیز در این بازدید حضور داشتند و مکان یابی مختصات و پلان موقعیت و محور مسیر مورد ارزیابی قرار گرفت.

معاون عمرانی استاندار بوشهر افزود: عملیات اجرایی این طرح به خوبی جلو خواهد رفت و در کوتاه ترین زمان ممکن، نتیجه گیری خوبی به دنبال خواهد داشت.

خروجی جدید بوشهر با اعتبار ۱۳۵ میلیارد تومان اجرا می‌شود

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خروجی جدید بوشهر در سال های ۹۴ و ۹۵ با اعتبار یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اجرا می شود.

رضا عوض‌پور اضافه کرد: بخشی از اعتبار آن به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال طی سال جاری هزینه خواهد شد و مابقی اعتبار آن در دو سال آینده اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت این پروژه، منابع مالی آن در مصوبات سفر رئیس جمهور تامین شده و از لحاظ اعتباری در این بخش مشکلی وجود ندارد.

گزارش: بتول سهراب‌پور

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false